Normalny człowiek czy Matka?

Od zawsze w internecie i telewizji widzę piękne, uśmiechnięte, nie płaczące, nie siusiające i nie robiące kupy na ubrania dzieci. Ich rodzice, mają wygładzone, wypoczęte twarze. Od czterech miesięcy jestem mamą i denerwuje mnie pokazywanie wręcz fikcyjnego, idealnego życia. W pierwszych tygodniach przechodziłam baby blues-a, uczyłam się swojego syna każdego dnia, płakałam czasem nie wiedząc czemu. Wstawanie w nocy, zmienianie pieluch, ciuszki ubrudzone przez zrobienie ,,tej potrzeby", było ciężkim wyzwaniem. Życie z dzieckiem, nie jest idealne - jest ciężkie.

Kobieta poświęca całą SIEBIE na wychowanie tego małego, najcudowniejszego człowieka. Tej miłości nie da się opisać, pomimo zmęczenia, podkrążonych oczu i braku czasu dla siebie, oddałabym życie za Niego. Można to opisać w kilku, pięknych słowach, które i tak nie odzwierciedlają miłości do dziecka.

I co mi leży na sercu ? Kiedy słyszę - ,,A Ty to masz czas, siedzisz w domu..."

Przyszło na świat, moje wyczekiwane dziecko i dziękuje każdego dnia, że jest zdrowy, jednak ja jako matka musiałam zrezygnować z bardzo wielu rzeczy, by przekazać synowi tyle miłości, ile tylko jestem w stanie. Nie lubię słuchać, że siedzę w domu, to niby odpoczywam. NIE ! Ciężko pracuje 24 na dobę, nikt mi za to nie płaci i nie mam odpoczynku.

DROGIE MAMY ! Jeżeli miałyście styczność z takimi komentarzami, to machnijcie ręką, bo tylko NORMALNY CZŁOWIEK wie, ile kobieta musi poświęcić przy narodzinach dziecka.

Anna z bloga matkapolka89

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam