"Nienauczalni" - książka dla starszych dzieci. Recenzja. Wydawnictwo Literackie

Dzień dobry, dzisiaj zrecenzuję książkę pod tytułem ,,Nienauczalni’’ amerykańskiego pisarza Gordona Kormana.

Jest ona  napisana w zrozumiałym języku przez co przyjemnie się ją czyta.

Określenie mianem ,,przewracacza stron’’ jest bardzo trafne w przypadku tej książki, to nie jest moje określenie, ale się pod tym podpisuję.

Historia opowiada o nastoletniej dziewczynce Kianie, która przeprowadziła się ze słonecznej Kalifornii do Greenwich i nie za bardzo jej się to podoba. W dodatku podczas pierwszego dnia szkoły nie została oficjalnie wpisana i jeszcze tak na dobitkę wzięła nie swój plan zajęć i trafiła do klasy ,,nienauczalnych’’.

,,Nienauczalni’’ to dzieci trochę skomplikowane, w sprawach szkolnych też nie są najlepsze, ponieważ ich nauczyciel to wplątany w skandal nudziarz, który rozwiązuje krzyżówki i pije kawę, czas od czasu rozdając arkusz z zadaniami, których i tak nikt nie odrabia.

Książka porusza problem niedoceniania ludzi o innych cechach i zainteresowaniach. Na szczęście ma dobre zakończenie, lecz nie zdradzę go wam, możecie sami się dowiedzieć, czytając tą książkę.

Podsumowując książka jest ciekawa, miło opisywana, narracja pierwszoosobowa tworzy niepowtarzalny klimat. Polecam każdemu ją przeczytać.

Lew, 11 lat

Wydawnictwo Literackie

Wydanie: I

Oryginalny tytuł: The Unteachables

Data premiery: styczeń 2020

Format: 143x205 mm

Oprawa: broszurowa ze skrzydłami

Liczba stron: 288 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam