Nie tak miało być

Cholera
Nie tak to wszystko miało wyglądać . Jestem 33 letnią kobietą, samotną mamą i zostałam z ręką w nocniku. Gdzie zgubiłam te ostatnie 4,5 roku. Gdzie te lata zniknęły z mojego mózgu z życia. Kilka lat temu wydawało mi się ze jestem kobieta wyzwoloną, mam mnóstwo znajomych chłopaka i żyję niczym w dziewczyna z Nowego Jorku. Dziś nagle się przebudziłam i jestem tylko ja i dziecko.

Miłość oczywiście wielka, znajomi mnóstwo, imprezy koncerty itp., później praca i powoli wdrażanie się w życie, ślub, ciąża i najpierw prawie dziewięć miesięcy wyjętych z życia, wymioty i permanentny sen, dalej poród wielka ulga że już i rok siedzenia w domu. Znów praca, dziecko dom, zakupy i nie wiedzieć kiedy stałam się „dorosła”. Obraz mojej osoby całkowicie się rozmył, widziałam tylko czubek własnego nosa, dziecko i chęć dorobienia się. Kłótnie z mężem , osobne imprezy, osobne życie. I tak ciągnęłam

Sylwester
Ja dziecko i przyjaciółka. I zrozumiałam. Kurwa nie mam nikogo, straciłam życie, wegetuje. Dziecko ważne, najważniejsze ale ono dorasta czas biegnie, i kiedyś będzie miało dość mamuśki która go osacza. Znajomi mam, ale koleżanki z pracy maja swoich mężów, i kiedy nadchodzą święta czy sylwester nie martwią się o to z kim spędzą ten czas bo to oczywiste. Więc mam ich na co dzień a nie od święta. Są jeszcze znajomi, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechali za granicę i kontakt utrzymujemy sporadyczny, raz na jakiś czas gdy przyjadą, ale to cienka linia. No i są Ci którzy nie maja nikogo, partnerów i dzieci ale oni trzymają się razem. Ja jestem wykluczona bo zbyt często nie maiłam czasu na spotkanie, z nimi spotykam się raz na jakiś czas przez przypadek w barze, czy na koncercie kiedy uda mi się wyrwać.

Sylwester 2012/13 był przełomowy
Znów na nowo spojrzałam na swoje życie

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021