Najukochańsza Lenka

Moja kochana córeczka ma na imię Lenka. Z mężem jesteśmy ponad 2 lata po ślubie, a znamy się 5,5 roku. Jeszcze przed ślubem, gdy rozmawialiśmy o dziecku, naszym marzeniem była dziewczynka, a imię Lenka podobało nam się od samego początku.

Jednak, gdy zaszłam w ciążę trochę zaczęliśmy wątpić. Oboje z mężem mamy imiona zaczynające się na literę S i myśleliśmy, by dziecku też dać imię zaczynające się na tą literę, czyli Sara. Podobały nam się też Paula, Matylda, Maja, ale imię Lena wciąż było na pierwszym miejscu.

Około połowy lipca 2012 roku zaczęłam się słabiej czuć, męczyłam się. W tym samym czasie do szpitala trafiła moja ukochana Babcia, z którą mieszkałam prawie 30 lat. Mimo tego, że się wyprowadziłam, to bardzo często ją odwiedzałam. Babcia mieszkała z moimi rodzicami, a ja wyprowadziałam się tylko blok dalej i patrzyłysmy sobie w okna. Babcia ze swojego pokoju spoglądała wprost w okna moich 2 pokoi, bloki stoją równolegle.

Chodziłam odwiedzać Babcię do szpitala i też miałam problemy z oddychaniem. Pomyślałam, że też może jestem chora. Babcia opuściła szpital dzień po I rocznicy Ślubu mojej i męża, wówczas już wiedzieliśmy, że dla niej nie ma już pomocy.

Niedługo okazało się, że jestem w ciąży. Dzień po potwierdzeniu ciąży u lekarza Babcia zmarła, a ja nie zdążyłam powiedzieć jej o tym, że kolejny raz zostanie Prababcią. Miała sporo prawnuków, ale my byłyśmy sobie bardzo bliskie. Jeszcze w szpitalu mówiłam jej, że musi jeszcze zobaczyć moje dzieci (wtedy nie wiedziałam jeszcze, że jestem w ciąży i że Babcia jest tak poważnie chora).

Babcia miała na imię Helena. Chciałam, by nie została tylko w mojej pamięci, ale by żyła nadal. A że imię Lena jest pochodną żeńską imienia Helena to wszystko było już wiadomo. W pewnym sensie musiała umrzeć moja Babcia, bym w końcu mogła zajść w ciążę, dlatego chciałam, by moja córka nosiła jej imię. Jjeśli nie dokładnie imię Helena, to - imię, które już wcześniej nam się bardzo podobało.

Lenka urodziła się w pierwszy dzień wiosny 2013 roku i do samego porodu nie znałam płci dziecka, ale takie było moje przeczucie, że urodzę dziewczynkę.

Byłam i jestem najszczęśliwsza, niż kiedykolwiek. Szkoda tylko, że nie ma już mojej Babci, ale jest najukochańsza Lenka. Jeszcze jednym zbiegiem okoliczności jest też to, iż Lenka obchodzi imieniny razem z urodzinami mojej drugiej, jeszcze żyjącej, Babci (już 90-letniej).

 

Autorka: Sylwia Babińska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam