Na koniec roku dla najmłodszych:) NCK Kraków

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI
Zajęcia prowadzone metodą prof. E. E. Gordona

10 grudnia (czwartek), godz. 10:00-11:00, sala 201c

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin. Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w „kąpieli muzycznej”.
 

Dlatego:
poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch
śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)
w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)
w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)
w skali śpiewu dziecka (bo gdy śpiewany zbyt nisko dziecko słyszy muzykę jak mowę!)

Prowadzenie: Maria Broniewska – absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia (flet poprzeczny) oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie. Ukończyła Kurs Gordonowski pt.: „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6”. Prowadzi zajęcia i koncerty umuzykalniające dla najmłodszych dzieci inspirowane metodą prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

Zajęcia: czwartki, godz. 10:00-11:00, sala 201c
Opłata: 40 zł za miesiąc

     
Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW - balet w 2 aktach

Bogdan Pawłowski
Libretto: Igor Chramow na podstawie baśni braci Grimm
Choreografia: Igor Chramow

13 grudnia (niedziela) godz. 11.00, Scena NCK

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy sypały się płatki śniegu jak pierze z rozprutej pierzyny, siedziała królowa przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Tak szyjąc i patrząc na śnieg ukłuła się w palec i trzy krople krwi upadły w śnieg. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: "Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban".  Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.
Spektakl w wykonaniu Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.
 

Bilety: 120zł/90zł

Nowohucki Uniwersytet Dzieci: „Mały Odkrywca II – lampa z bąbelkami”
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.

15 grudnia (wtorek), godz. 16:00, sala 006

Wydział Przyrodniczy Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci zaprasza na zajęcia „Mały Odkrywca II – lampa z bąbelkami”. Podczas zajęć będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Jak zrobić lampę domowymi sposobami? Czy olej jest cięższy od wody?
Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawa w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. Podczas kolejnych wykładów, nasi „studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulujących samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepsza metoda nauki jest zabawa!
 

Jednorazowa wejściówka: 25 zł
 

Informacje i zapisy: Nowohucki Uniwersytet Dzieci, tel. 12 644 02 66 wew. 37
www.nowohuckiuniwersytetdzieci.pl

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI
Zajęcia prowadzone metodą prof. E. E. Gordona

17 grudnia (czwartek), godz. 10:00-11:00, sala 201c
Opłata: 40 zł za miesiąc

 

Bilety i informacje: Biuro Organizacji Widowni NCK tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl Kasa - tel. 12 644 02 66 wew. 56

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam