Moje serduszka: ALEKS i LILI

Ponieważ z mężem uwielbiamy podróżować, stwierdziliśmy za oczywiste, że imię naszego syna, który miał przyjść na świat - musi być takie, żeby w różnych częściach świata brzmiało "znajomo", lub chociaż żeby można je było z łatwością przez wszystkich wypowiedzieć.

I tak spodobały nam się imiona: Alex i Aleksander. Ostatecznie spolszczyliśmy pierwsze z nich i tak od 5 lat jest z nami ALEKS :)

Synek póki co jest jedynym Aleksem w przedszkolu - co bardzo go cieszy, choć już powoli i to imię staje się popularne.

Za to - tak jak z mężem przypuszczaliśmy - za granicą wszyscy bez problemu je wypowiadają i zapamiętują.

Gdy nasz synek skończył 4 lata mieliśmy z mężem już dużo więcej czasu dla siebie - tak zaczęliśmy oglądać nasz później ukochany serial "Współczesna rodzina". Tam pojawiła się mała dziewczynka o imieniu Lily... obydwoje z mężem zapragnęliśmy mieć słodką małą córeczkę - i tak parę miesięcy później dowiedziałam się, że spodziewam się dziewczynki.

Wybór imienia niby był oczywisty.. ponieważ Lily także występuje w wielu krajach i jest proste w wymowie, jednak również i to imię chcieliśmy spolszczyć.. i tak pół roku temu urodziła się nam LILIANA - przez rodzinę nazywana Lili :)

Polecam obydwa te imiona, szczególnie dla par - które tak jak my - kochają podróże :)

 

Autorka: Monika Marczak

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam