Moje pociechy - Dominika i Mateusz

Mam córeczkę Dominikę oraz synka Mateusza.

Dominika: Są to istoty na wpół tylko należące do materialnego świata. Żyją głównie wśród swoich fantazji i wizji, bliższy jest im sen niż jawa. Rzeczywistość często zaskakuje je, ludzie inaczej rozumieją słowa i idee, niż czynią to one. Mają jednak wysoce rozwinięty dar współczucia i współodczuwania i chodzą po świecie tak, jakby zajmowały bardzo mało miejsca. Pod wpływem tego imienia, jak już powiedziano, staną się romantycznymi bojownikami o "wyższą sprawę".

Mateusz: Człowiek, który nosi takie imię, może czuć się pewnie w polu jego ochronnej mocy. Mężczyźni o imieniu Mateusz zwykle żyją tak, jakby byli tej ochronnej mocy świadomi. Nie boją się o swój los, nie drżą na myśl o porażce, a dzięki temu nie marnują sił na próżne zmartwienia.

 
Zwykle szybko i bez dłuższych wahań określają swoje cele i dążą do nich najkrótszą drogą. Instynkt im podpowiada, co dla nich samych jest dobre, a co złe. Potrafią się trzymać własnych zasad i jeśli trzeba, postawić na swoim. W osobie Mateusza zazwyczaj harmonijnie łączy się indywidualizm i wiara we własne siły z dobrym wyczuciem realiów, spraw materialnych i ziemskich.
 
Autor: Paweł

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam