Moja córeczka Lenka

Od najmłodszych lat chciałam aby moja córcia miała na imię Oliwia. Imienia dla chłopczyka nie przewidywałam, bo nie brałam pod uwagę opcji, że będę miała syna. Na pojawienie się dzidzi w brzuszku czekaliśmy dwa lata.

W tym czasie w naszej rodzinie pojawił się Oliwier, syn brata. Z tego względu, że nie chciałam podobnych imion w rodzinie, musiałam zmienić plany. Po długim czasie i wielu testach ciążowych, w moim brzuszku zagnieździła się pewna istotka. Pomysły na imiona były różne, jednak mój mąż negował wszystkie, gdyż kojarzyły mu się z imionami postaci z gier bądź filmów.

Od początku czułam, że noszę w sobie dziewczynkę . Mimo, że nic jeszcze nie było wiadomo, głaskałam się po brzuszku i mówiłam do niej:  "Lenka - mała panienka". W dziewiątym tygodniu ciąży, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcie USG , na moją dzidzię zaczęłam mówić Fasolka. Była taka maleńka jak ziarno fasolki.

W Dzień Kobiet mój lekarz oświadczył mi, że moja "Fasolka" jest na pewno dziewczynką. Wtedy już pełnoprawnie mogłam nazywać ją Lenką. Po porodzie okazało się, że imię naszej córki jest dobrane idealnie.

Czytając znaczenie jej imienia, wszystko mogłam dopasować do mojej pociechy. Jest niesamowicie pogodna, praktycznie wcale nie płacze. Kocha być w centrum zainteresowania,  jeśli tylko ktoś nie zwraca na nią wystarczająco dużo uwagi, to robi wszystko aby to zmienić.

Kocha muzykę i ma niesamowite poczucie rytmu. Jedyną cechą, która nie podoba mi się w opisie imienia, a jest zgodna z prawdą to lenistwo. Nie śpieszno jej do wykonywania czynności, które wymagają większego wysiłku. Bardzo późno postanowiła samodzielnie usiąść, a do stania czy chodzenia nie kwapi się, aż do dziś mimo, że ma już ponad roczek.

Jednak w każdym człowieku tkwi mały leniuszek :). Lena, zaraz po Julii była najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek w roku 2012.

 

Autorka: Ewelina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021