Moja córeczka Lenka

Od najmłodszych lat chciałam aby moja córcia miała na imię Oliwia. Imienia dla chłopczyka nie przewidywałam, bo nie brałam pod uwagę opcji, że będę miała syna. Na pojawienie się dzidzi w brzuszku czekaliśmy dwa lata.

W tym czasie w naszej rodzinie pojawił się Oliwier, syn brata. Z tego względu, że nie chciałam podobnych imion w rodzinie, musiałam zmienić plany. Po długim czasie i wielu testach ciążowych, w moim brzuszku zagnieździła się pewna istotka. Pomysły na imiona były różne, jednak mój mąż negował wszystkie, gdyż kojarzyły mu się z imionami postaci z gier bądź filmów.

Od początku czułam, że noszę w sobie dziewczynkę . Mimo, że nic jeszcze nie było wiadomo, głaskałam się po brzuszku i mówiłam do niej:  "Lenka - mała panienka". W dziewiątym tygodniu ciąży, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcie USG , na moją dzidzię zaczęłam mówić Fasolka. Była taka maleńka jak ziarno fasolki.

W Dzień Kobiet mój lekarz oświadczył mi, że moja "Fasolka" jest na pewno dziewczynką. Wtedy już pełnoprawnie mogłam nazywać ją Lenką. Po porodzie okazało się, że imię naszej córki jest dobrane idealnie.

Czytając znaczenie jej imienia, wszystko mogłam dopasować do mojej pociechy. Jest niesamowicie pogodna, praktycznie wcale nie płacze. Kocha być w centrum zainteresowania,  jeśli tylko ktoś nie zwraca na nią wystarczająco dużo uwagi, to robi wszystko aby to zmienić.

Kocha muzykę i ma niesamowite poczucie rytmu. Jedyną cechą, która nie podoba mi się w opisie imienia, a jest zgodna z prawdą to lenistwo. Nie śpieszno jej do wykonywania czynności, które wymagają większego wysiłku. Bardzo późno postanowiła samodzielnie usiąść, a do stania czy chodzenia nie kwapi się, aż do dziś mimo, że ma już ponad roczek.

Jednak w każdym człowieku tkwi mały leniuszek :). Lena, zaraz po Julii była najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek w roku 2012.

 

Autorka: Ewelina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam