Matki i Ojcowie połączyli swe głosy w jednym celu! Recenzja trzeciego wydania antologii "Macierzyństwo Bez Lukru - co powie tata?". Projekt charytatywny zainicjowany przez blogujących rodziców!

 "Świetna lektura pedagogiczna, lepsza od wielu specjalistycznych poradników!"

Drogie Mamy i Drodzy Tatusiowie!

Już po raz trzeci nasz serwis obejmuje patronatem projekt charytatywny "Macierzyństwo bez lukru" na rzecz Mikołajka Kamińskiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni  (blog Mikołajka).

Antologia jest dostępna do kupienia tutaj: Kup wyjątkową pozycję wydawniczą! – w sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.
 

Recenzja Antologii

Trzecia część wydania jest unikatowa pod tym względem, że tym razem głos zabrali także Ojcowie.

Komentarze Ojców przeplatane są z komentarzami Mam.  Ciekawie jest spojrzeć na rodzicielskie problemy oczami mężczyzny, przeanalizować różnorodność zdań i zrozumieć z czego to wynika.

W antologii przeczytamy między innymi o takich tematach jak:

  1. Czy mężczyzna powinien być przy porodzie? Dowiemy się co czują przyszli tatusiowie przed porodem i w trakcie, czy żałują swojej decyzji co do wspólnego porodu?
  2. Dowiemy się jak się nie zapędzić i nie zgubić w rodzicielstwie, jak wciąż dbać o relacje z partnerem/partnerką, a w trudnych przypadkach jak ocalić związek lub małżeństwo.

  3.  Pojawią się także dyskusje o ustaleniu autorytetu w rodzinie. Kto powinien mieć ten autorytet, jedno z rodziców czy oboje? A może zanim zaczniemy ustalać ważność decyzji wychowawczych, po prostu usiądziemy i porozmawiamy?

  4.  Warto też wiedzieć jak innym rodzicom udaje się opanowac podniesione ciśnienie wywołane dyskusją w obecności potomka? Jak odnieść sukces na polu bitwy niepotrzebnych dyskusji? Wspólnie, bez żalu, pretensji i w przyjaźni.

  5.  Zobaczymy także pełne humoru komiksy Maćka Zuch Mazurka , autora blogu Zuchrysuje.pl oraz świetne ilustracje Mam prowadzących blogi Matkatka.blogspot.com i Kruszka.blox.pl

  6.  W antologii tym razem zabierają głos także dorosłe już dzieci, które opisują ze swojej perspektywy próby pedagogicznego i schematycznego wychowania, metody testowane na nich przez rodziców. Z uśmiechem na twarzy mówią po latach co naprawdę o tym sądzą i sądzili! ;)

Jest to zaledwie część antologii, a już na pewno Was zaintrygowałam:) Poza wymienionymi tematami, przeczytacie inne, ciekawe i nie lukrowane wypowiedzi Mam i Ojców o trudnych życiowych chwilach, problemach ze zdrowiem, zastępczej rodzinie i wielu innych tematach, którymi Autorzy chętnie i szczerze dzielą się ze swoimi czytelnikami.

Czy idealni rodzice i dzieci istnieją?

Czy potrzebujemy tworzyć wizerunki tych ideałów i do nich dążyć za wszelką cenę? Wciąż zadajemy sobie tego typu pytania.. Po przeczytaniu antologii te myśli raczej nie powinny już Wam przeszkadzać;)

Przecież największą wartością w naszym życiu jest miłość i chęć obdarowania tą miłością bliskich osób, sprawienia tego, że ci, którzy są obok nas czuli szczęście i radość z bycia razem. Od tego wszyscy musimy zacząć.

Tatusiom, Mamusiom, Redaktorkom oraz Wszystkim, którzy się przyczynili do trzeciego wydania antologii serdecznie dziękujemy za tak wyjątkową pozycję wydawniczą!

Przypominamy, że antologię można nabyć tutaj: Przejdź na stronę wydawnictwa i odbierz swój egzemplarz ebooka już teraz!

Koszty ze sprzedaży wpłyną na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i wesprą rehabilitację Mikołajka.

Polecam zakup antologii i wsparcie szczytnego celu!

Piszcie w komentarzach, które z przeczytanych tekstów najmocniej zapadły Wam w serce? :)

Olga Myslovska, redaktorka serwisu BlogiMam.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021