Matki i Ojcowie połączyli swe głosy w jednym celu! Recenzja trzeciego wydania antologii "Macierzyństwo Bez Lukru - co powie tata?". Projekt charytatywny zainicjowany przez blogujących rodziców!

 "Świetna lektura pedagogiczna, lepsza od wielu specjalistycznych poradników!"

Drogie Mamy i Drodzy Tatusiowie!

Już po raz trzeci nasz serwis obejmuje patronatem projekt charytatywny "Macierzyństwo bez lukru" na rzecz Mikołajka Kamińskiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni  (blog Mikołajka).

Antologia jest dostępna do kupienia tutaj: Kup wyjątkową pozycję wydawniczą! – w sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.
 

Recenzja Antologii

Trzecia część wydania jest unikatowa pod tym względem, że tym razem głos zabrali także Ojcowie.

Komentarze Ojców przeplatane są z komentarzami Mam.  Ciekawie jest spojrzeć na rodzicielskie problemy oczami mężczyzny, przeanalizować różnorodność zdań i zrozumieć z czego to wynika.

W antologii przeczytamy między innymi o takich tematach jak:

  1. Czy mężczyzna powinien być przy porodzie? Dowiemy się co czują przyszli tatusiowie przed porodem i w trakcie, czy żałują swojej decyzji co do wspólnego porodu?
  2. Dowiemy się jak się nie zapędzić i nie zgubić w rodzicielstwie, jak wciąż dbać o relacje z partnerem/partnerką, a w trudnych przypadkach jak ocalić związek lub małżeństwo.

  3.  Pojawią się także dyskusje o ustaleniu autorytetu w rodzinie. Kto powinien mieć ten autorytet, jedno z rodziców czy oboje? A może zanim zaczniemy ustalać ważność decyzji wychowawczych, po prostu usiądziemy i porozmawiamy?

  4.  Warto też wiedzieć jak innym rodzicom udaje się opanowac podniesione ciśnienie wywołane dyskusją w obecności potomka? Jak odnieść sukces na polu bitwy niepotrzebnych dyskusji? Wspólnie, bez żalu, pretensji i w przyjaźni.

  5.  Zobaczymy także pełne humoru komiksy Maćka Zuch Mazurka , autora blogu Zuchrysuje.pl oraz świetne ilustracje Mam prowadzących blogi Matkatka.blogspot.com i Kruszka.blox.pl

  6.  W antologii tym razem zabierają głos także dorosłe już dzieci, które opisują ze swojej perspektywy próby pedagogicznego i schematycznego wychowania, metody testowane na nich przez rodziców. Z uśmiechem na twarzy mówią po latach co naprawdę o tym sądzą i sądzili! ;)

Jest to zaledwie część antologii, a już na pewno Was zaintrygowałam:) Poza wymienionymi tematami, przeczytacie inne, ciekawe i nie lukrowane wypowiedzi Mam i Ojców o trudnych życiowych chwilach, problemach ze zdrowiem, zastępczej rodzinie i wielu innych tematach, którymi Autorzy chętnie i szczerze dzielą się ze swoimi czytelnikami.

Czy idealni rodzice i dzieci istnieją?

Czy potrzebujemy tworzyć wizerunki tych ideałów i do nich dążyć za wszelką cenę? Wciąż zadajemy sobie tego typu pytania.. Po przeczytaniu antologii te myśli raczej nie powinny już Wam przeszkadzać;)

Przecież największą wartością w naszym życiu jest miłość i chęć obdarowania tą miłością bliskich osób, sprawienia tego, że ci, którzy są obok nas czuli szczęście i radość z bycia razem. Od tego wszyscy musimy zacząć.

Tatusiom, Mamusiom, Redaktorkom oraz Wszystkim, którzy się przyczynili do trzeciego wydania antologii serdecznie dziękujemy za tak wyjątkową pozycję wydawniczą!

Przypominamy, że antologię można nabyć tutaj: Przejdź na stronę wydawnictwa i odbierz swój egzemplarz ebooka już teraz!

Koszty ze sprzedaży wpłyną na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i wesprą rehabilitację Mikołajka.

Polecam zakup antologii i wsparcie szczytnego celu!

Piszcie w komentarzach, które z przeczytanych tekstów najmocniej zapadły Wam w serce? :)

Olga Myslovska, redaktorka serwisu BlogiMam.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam