Legenda o Sally Jones. Poruszająca historia o prawdziwej przyjaźni. Wydawnictwo Zakamarki

Książkę Legenda o Sally Jones autorstwa Jakoba Wegeliusa można przeczytać jednym tchem, bez przerw. Najlepiej czyta się wspólnie, całą rodziną, bo książka jest ciekawa nie tylko dla dzieci:)

Jest to poruszająca historia, która ukazuje potrzebę ciepła, miłości, przyjaźni, poczucia bezpieczeństwa nie tylko u ludzi lecz także u zwierząt. Każda istota potrzebuje uwagi i dobroci. Tego właśnie uczy książka o Sally.

Z każdą kolejną stroną przeżywa się różne emocje, od smutku i żalu,  złości aż po radość i uspokojenie.

Najważniejsza jest wiara i nadzieja, a najtrudniejsze chwile w życiu zawsze mijają i na szczęście pozostają w przeszłości.

Historia o Sally Jones została wydana nakładem Wydawnictwa Zakamarki. Książkę możecie zamówić >tutaj<.

Od Wydawnictwa: Gorylica Sally Jones urodziła się sto lat temu w afrykańskiej dżungli. Niedługo potem porwana została przez kłusowników i sprzedana tureckiemu handlarzowi kością słoniową, który kupił ją jako prezent zaręczynowy dla swej wybranki. Gdy ta odrzuciła zarówno prezent, jak i oświadczyny, Sally Jones wylądowała na targu w Stambule.

To dopiero początek niezwykle barwnego, ale jakże ciężkiego życia Sally Jones, którą los rzuca po całym świecie. Sally Jones dostaje się w ręce ciemiężców, łotrów i zdradliwych ludzi, ale znajduje też przyjaźń i wielką miłość.

Przejmująca, zaskakująca historia i magnetyzujące ilustracje, w których ukryte są niezliczone wątki i aluzje. Graficzna powieść o tęsknocie i rozpaczy, ale też o przyjaźni i nadziei.

Książka otrzymała w 2009 roku największe wyróżnienie dla szwedzkiej książki dziecięcej i młodzieżowej – Nagrodę Augusta.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jakie są huśtawki dla dzieci?

MarysiaB, 14.07.2024

Czy pchacz szkodzi?

MarysiaB, 13.07.2024

Co to jest koksu 5 gram?

MarysiaB, 12.07.2024

W co się bawić z 4 latkiem?

MarysiaB, 12.07.2024

Kiedy kask ortopedyczny?

MarysiaB, 11.07.2024

Jakie kapcie dla 4 latka?

MarysiaB, 11.07.2024