Klub Super Mamy w Krakowie

Klub SUPER MAMA  to miejsce przyjazne mamom, to przestrzeń spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. To miejsce, w którym można porozmawiać o sprawach dla mam najważniejszych, wymienić się doświadczeniami, otrzymać wsparcie.
Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy.

Polecamy najbliższe zajęcia Klubu:

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI
Zajęcia prowadzone metodą prof. E. E. Gordona
26 listopada (czwartki), godz. 10:00-11:00, sala 201c

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin. Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w „kąpieli muzycznej”.

Dlatego:
poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch, śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę), w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej), w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu), w skali śpiewu dziecka (bo gdy śpiewany zbyt nisko dziecko słyszy muzykę jak mowę!)

Prowadzenie: Maria Broniewska – absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia (flet poprzeczny) oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie. Ukończyła Kurs Gordonowski pt.: „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6”. Prowadzi zajęcia i koncerty umuzykalniające dla najmłodszych dzieci inspirowane metodą prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

zajęcia: czwartki, godz. 10:00-11:00, sala 201c
opłata: 40 zł za miesiąc

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MAM I NIE TYLKO
23 listopada (poniedziałki), godz. 17:00, sala kameralna
Jeżeli…
masz aparat, ale nie wiesz czemu służą wszystkie pokrętła i przyciski, masz dobre chęci, ale kolejne rozmazane zdjęcia psują ci humor, nie wiesz jak okiełznać światło, które wpada przez obiektyw, masz kłopot z fotografowaniem swoich dzieci, które nie chcą pozować godzinami.
To w takim razie te warsztaty są właśnie dla ciebie.

Format zajęć

Każde zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej. Najpierw omówimy wybrane zagadnienie, a następnie sprawdzimy je w praktyce.
Zachęcamy do przynoszenia swoich, samodzielnie wykonanych zdjęć. Będziemy je omawiać, korygować ewentualne błędy lub wskazywać mocne strony. Na koniec warsztatów urządzimy konkurs prac.
Na zajęcia zapraszamy z własnym sprzętem fotograficznym. W razie potrzeby pomożemy w opanowaniu ustawień manualnych aparatu.

Prowadzenie: Laura Dec i Anna Otczyk
koszt warsztatów: 150 zł

FITNESS Z MALUSZKIEM – NOWOŚĆ!

fitness z dzieckiem, aktywna mama w Krakowie, fitness klub z dzieckiem w Krakowie, zajecie dla dzieci i ich mam
1, 8,15 grudnia (wtorek), godz. 10:00, sala 201c
Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Zajęcia:
wtorki, w godz. 10:00-11:00, sala 201c
Prowadzenie: Aneta Zatorska
opłata: 40 zł za miesiąc

Zapraszamy!

Informacje i zapisy:
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
Dział Oświatowy
tel. 12 644 02 66 wew. 35
mail: oswiatowa.nck.krakow.pl
www.nck.krakow.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021