Klub Super Mamy w Krakowie

Klub SUPER MAMA  to miejsce przyjazne mamom, to przestrzeń spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. To miejsce, w którym można porozmawiać o sprawach dla mam najważniejszych, wymienić się doświadczeniami, otrzymać wsparcie.
Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy.

Polecamy najbliższe zajęcia Klubu:

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI
Zajęcia prowadzone metodą prof. E. E. Gordona
26 listopada (czwartki), godz. 10:00-11:00, sala 201c

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin. Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w „kąpieli muzycznej”.

Dlatego:
poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch, śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę), w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej), w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu), w skali śpiewu dziecka (bo gdy śpiewany zbyt nisko dziecko słyszy muzykę jak mowę!)

Prowadzenie: Maria Broniewska – absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia (flet poprzeczny) oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie. Ukończyła Kurs Gordonowski pt.: „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6”. Prowadzi zajęcia i koncerty umuzykalniające dla najmłodszych dzieci inspirowane metodą prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

zajęcia: czwartki, godz. 10:00-11:00, sala 201c
opłata: 40 zł za miesiąc

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MAM I NIE TYLKO
23 listopada (poniedziałki), godz. 17:00, sala kameralna
Jeżeli…
masz aparat, ale nie wiesz czemu służą wszystkie pokrętła i przyciski, masz dobre chęci, ale kolejne rozmazane zdjęcia psują ci humor, nie wiesz jak okiełznać światło, które wpada przez obiektyw, masz kłopot z fotografowaniem swoich dzieci, które nie chcą pozować godzinami.
To w takim razie te warsztaty są właśnie dla ciebie.

Format zajęć

Każde zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej. Najpierw omówimy wybrane zagadnienie, a następnie sprawdzimy je w praktyce.
Zachęcamy do przynoszenia swoich, samodzielnie wykonanych zdjęć. Będziemy je omawiać, korygować ewentualne błędy lub wskazywać mocne strony. Na koniec warsztatów urządzimy konkurs prac.
Na zajęcia zapraszamy z własnym sprzętem fotograficznym. W razie potrzeby pomożemy w opanowaniu ustawień manualnych aparatu.

Prowadzenie: Laura Dec i Anna Otczyk
koszt warsztatów: 150 zł

FITNESS Z MALUSZKIEM – NOWOŚĆ!

fitness z dzieckiem, aktywna mama w Krakowie, fitness klub z dzieckiem w Krakowie, zajecie dla dzieci i ich mam
1, 8,15 grudnia (wtorek), godz. 10:00, sala 201c
Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Zajęcia:
wtorki, w godz. 10:00-11:00, sala 201c
Prowadzenie: Aneta Zatorska
opłata: 40 zł za miesiąc

Zapraszamy!

Informacje i zapisy:
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
Dział Oświatowy
tel. 12 644 02 66 wew. 35
mail: oswiatowa.nck.krakow.pl
www.nck.krakow.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam