Każda Mama wie co najlepsze dla jej malucha, czyli jak szybko przejść proces odpieluchowienia dziecka

Jeszcze w czasie ciąży słyszałam: nie noś! nie bujaj! nie przyzwyczajaj! zostaw! odłóż! nie tak! a może inaczej! ja to robiłam tak! OCH...

Kochane Mamy! Dzisiaj nie o tym! Lecz sedno sprawy - KAŻDA MAMA WIE CO NAJLEPSZE DLA JEJ MALUCHA.

Osobiście za cel postawiłam sobie wychowywanie mojego syna najlepiej jak tylko mogę, a nawet bardzo ambitnie, wiecie książeczki, mówienie, czytanie, śpiewanie, rozciąganie, ćwiczenia... a nawet siku!

Mój syn skończył 5 miesięcy. Nocniczek miałam już od urodzenia, czekał na odpowiedni moment. Pewnego dnia spojrzałam na Niego i pomyślałam sobie, dlaczego nie teraz? Dlaczego? Jak nie teraz to kiedy? Jak skończy dwa lata??

Jestem za szybkim odpieluchowieniem, ponieważ dla dziecka to duży komfort dla higieny miejsc intymnych, a dla mnie mamy? Sukces!

Zaczęłam sadzać synka na parę sekund - dosłownie, aby przyzwyczaił się do ,,nowości". Z każdym dniem zwiększałam czas, mówiąc ,,si si si si si". Znacie to, prawda ? Sadzanie na nocniczek to codzienna rutyna. Oczywiście przytrzymuję dziecko pod paszkami, ponieważ nie jest na tyle stabilne, bym mogła zostawić je samo. NIE!

Przytrzymuję dziecko i mówię si si. Kochane mamy! Mój syn już kilkanaście razy zrobił siku do nocniczka, a co motywuje mnie do dalszej nauki? Widzę efekty! I przede wszystkim zadowolenie i zdziwienie mojego dziecka. Kiedy zrobi siku nie w pieluszkę, jest szczęśliwe i śmieje się głośno.

WARTO! Na prawdę warto! Ponieważ nauka korzystania z nocnika jest bardzo istotna w rozwoju dziecka. I wiem, że im wcześniej tym lepiej. Zaczęło się niewinnie, po parę sekund, teraz kiedy mój synek się budzi, zasadzam go na nocnik, a on chętnie i ,,prawie świadomie" robi siku.

Mam nadzieje, że nauka nie pójdzie w las i z każdym miesiącem osiągniemy ogromny sukces szybkiego odpieluchowienia.

Polecam każdej mamie, która spędza czas z dzieckiem w domu. NIE ZMARNUJ GO ! Ponieważ to ile pracy włożyć teraz - zaprocentuje w dalszym rozwoju i funkcjonowaniu nie tylko dziecka, ale i TWOJEGO.

To jest mój ogromny sukces - przyzwyczajenie dziecka do nocnika.  Synek nie boi się go, a chętnie poznaje nowe i sika z moją pomocą.

Uważam to za nr. 1 mojego sukcesu w wychowywaniu, moje dziecko jest w 6 miesiącu i mamy już coś takiego!! BRAWO JA!

 

Anna z bloga MatkaPolka89

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam