Kacper - imię, które wybrało starsze rodzeństwo

Mam troje dzieci. Łukasz ma lat 16, Ewa -14.

Od jakiegoś czasu dzieci chcieli mieć rodzeństwo, chociaż my nie planowaliśmy. Niestety (a może właśnie stety, bo nie wyobrażam sobie teraz inaczej) stało się.

Ponad 4 lata temu zaszłam z  trzecim dzieciątkiem w ciążę. Strach był ogromny... no i trzeba było powiedzieć starszym dzieciom. Gdy zasiedliśmy z nimi w pewien marcowy wieczór, by powiedzieć im o ciąży, moje serce waliło jak młot.

Nie myśleliśmy wtedy jeszcze o imieniu, bo ciąża nie była jeszcze potwierdzona przez lekarza (testy ciążowe bywają mylne).

Zaczeło się. Gdy starszaki dowiedzieli się, że będą mieć rodzeństwo... Radość była wielka, a pierwsze pytanie były: to jak będzie miało na imię? - noooo, nie myśleliśmy jeszcze... -odpowiedziałam zgodnie z prawdą.

Wówczas dzieci zaczeły o tym myśleć.

W sumie - podobało mi się to, że chcieli wybrać imię. Nam tylko pozostało je zaakceptować.

Dla chłopca zostało wybrane imię Daniel,a dla dziewczynki - Julka. Na drugi dzień jednak nastąpiła zmiana. Dla chłopca wymyślili Kacper.

Podobały nam się te imiona. Nie wiedziałam do końca, które z  nich będzie tak naprawdę właściwe.

Usg pokazywało chłopca, więc mówiliśmy do Brzuszka jak do synka .Gdzieś jednak była ta niepewność (jak zawsze pewnie), a więc mogła być  też tam Julka.

Jednak urodził się Kacperek. Niedługo w listopadzie skończy 4 latka. Młodszy brat jest oczkiem w głowie starszego rodzeństwa. Chociaż - jak to bywa w rodzeństwie, bywają sprzeczki i zgrzyty między nimi. Niemniej jednak, to starsze rodzeństwo miało swój duży udział, bo tak naprawdę to oni wybrali bratu imię. A że nam się spodobało - zaakceptowaliśmy bez żadnych problemów.

Imię było wybrane już w drugim miesiącu ciąży i przez cały ten czas wiedzieliśmy jak nasz dzidziuś będzie miał na imię.

 

Autorka: Dorota Duda

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*