Jestem w ciąży i czuję się pięknie!

Do napisania dzisiejszego artykułu skłoniło mnie kilka rzeczy:

po pierwsze - jestem w ciąży,

po drugie - jest Dzień Kobiet (być może święto kontrowersyjne, ale miłe :)),

po trzecie - pewna sytuacja w pracy - jeden z klientów powiedział: "Nie martw się, dalej jesteś piękna" (patrząc na mój brzuszek).

Chociaż tekst tego pana nie do końca mnie uradował, kiedy popatrzyłam na to z innej strony - ma trochę racji - dalej jestem kobietą, i jestem ładna (tzn. nie powinnam czuć się gorzej niż przed ciążą).

Humory w ciąży

W ciąży bywa różnie - raz czujemy się lepiej, innym razem gorzej. Hormony buzują, czasem płaczemy, że jesteśmy grube, innym razem chętnie przeglądamy się w lustrze - zwłaszcza w 2 trymestrze - nasze włosy lśnią, biust robi się pełniejszy, brzuszek jeszcze nie przeszkadza. W trzecim, zwłaszcza na końcu, raczej trudno dbać o makijaż, gdy ledwo się ruszamy…

Zakupy w ciąży

Zazwyczaj niewiele trzeba - ot ładna bluzeczka (ja np. odkryłam, że bardzo ładnie leżą na mnie tuniki, które nosiłam przed ciążą - lekko podkreślają brzuszek i piersi, nadają figurze kobiecy kształt) albo inaczej upięte włosy (moje teraz, w drugim trymestrze układaj się bardzo dobrze), może bardzo delikatny makijaż (wystarczy nawet podkreślić same rzęsy).

Głowa do góry!

Powiedzmy sobie szczerze - w ciąży nie jest tak łatwo o siebie zadbać, potrzebujemy więcej czasu, czasami brak nam nastroju, ochoty. Często nasza skóra reaguje "buntem" na zaaplikowane kremy, czy kosmetyki.

Ale warto nieco się postarać, by dobrze czuć się w swoim ciele. To bardzo dobrze wpływa na nas - nasze samopoczucie, psychikę, nawet na to jak postrzega nas partner.

Drogie Mamy! Jesteśmy piękne, nie zapominajmy o tym!

Komentarze Facebook

Najnowsze

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam