Jestem w ciąży i czuję się pięknie!

Do napisania dzisiejszego artykułu skłoniło mnie kilka rzeczy:

po pierwsze - jestem w ciąży,

po drugie - jest Dzień Kobiet (być może święto kontrowersyjne, ale miłe :)),

po trzecie - pewna sytuacja w pracy - jeden z klientów powiedział: "Nie martw się, dalej jesteś piękna" (patrząc na mój brzuszek).

Chociaż tekst tego pana nie do końca mnie uradował, kiedy popatrzyłam na to z innej strony - ma trochę racji - dalej jestem kobietą, i jestem ładna (tzn. nie powinnam czuć się gorzej niż przed ciążą).

Humory w ciąży

W ciąży bywa różnie - raz czujemy się lepiej, innym razem gorzej. Hormony buzują, czasem płaczemy, że jesteśmy grube, innym razem chętnie przeglądamy się w lustrze - zwłaszcza w 2 trymestrze - nasze włosy lśnią, biust robi się pełniejszy, brzuszek jeszcze nie przeszkadza. W trzecim, zwłaszcza na końcu, raczej trudno dbać o makijaż, gdy ledwo się ruszamy…

Zakupy w ciąży

Zazwyczaj niewiele trzeba - ot ładna bluzeczka (ja np. odkryłam, że bardzo ładnie leżą na mnie tuniki, które nosiłam przed ciążą - lekko podkreślają brzuszek i piersi, nadają figurze kobiecy kształt) albo inaczej upięte włosy (moje teraz, w drugim trymestrze układaj się bardzo dobrze), może bardzo delikatny makijaż (wystarczy nawet podkreślić same rzęsy).

Głowa do góry!

Powiedzmy sobie szczerze - w ciąży nie jest tak łatwo o siebie zadbać, potrzebujemy więcej czasu, czasami brak nam nastroju, ochoty. Często nasza skóra reaguje "buntem" na zaaplikowane kremy, czy kosmetyki.

Ale warto nieco się postarać, by dobrze czuć się w swoim ciele. To bardzo dobrze wpływa na nas - nasze samopoczucie, psychikę, nawet na to jak postrzega nas partner.

Drogie Mamy! Jesteśmy piękne, nie zapominajmy o tym!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czym rożni się palant od Kwadranta?

Katarzyna Mróz, 06.07.2024

Która firma ma najwięcej ciężarówek?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Jak odnowić buty?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Co na podwieczorek dla dzieci?

Katarzyna Mróz, 05.07.2024

Kto ma najwięcej tirów w Polsce?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Kiedy herbatniki dla dziecka?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Czy da się wymazać długopis?

Katarzyna Mróz, 04.07.2024

Jak udekorować pokój dla chłopca?

Katarzyna Mróz, 03.07.2024

Jak wygląda brzuch w 9 tygodniu ciąży?

Katarzyna Mróz, 03.07.2024