Jestem w ciąży i czuję się pięknie!

Do napisania dzisiejszego artykułu skłoniło mnie kilka rzeczy:

po pierwsze - jestem w ciąży,

po drugie - jest Dzień Kobiet (być może święto kontrowersyjne, ale miłe :)),

po trzecie - pewna sytuacja w pracy - jeden z klientów powiedział: "Nie martw się, dalej jesteś piękna" (patrząc na mój brzuszek).

Chociaż tekst tego pana nie do końca mnie uradował, kiedy popatrzyłam na to z innej strony - ma trochę racji - dalej jestem kobietą, i jestem ładna (tzn. nie powinnam czuć się gorzej niż przed ciążą).

Humory w ciąży

W ciąży bywa różnie - raz czujemy się lepiej, innym razem gorzej. Hormony buzują, czasem płaczemy, że jesteśmy grube, innym razem chętnie przeglądamy się w lustrze - zwłaszcza w 2 trymestrze - nasze włosy lśnią, biust robi się pełniejszy, brzuszek jeszcze nie przeszkadza. W trzecim, zwłaszcza na końcu, raczej trudno dbać o makijaż, gdy ledwo się ruszamy…

Zakupy w ciąży

Zazwyczaj niewiele trzeba - ot ładna bluzeczka (ja np. odkryłam, że bardzo ładnie leżą na mnie tuniki, które nosiłam przed ciążą - lekko podkreślają brzuszek i piersi, nadają figurze kobiecy kształt) albo inaczej upięte włosy (moje teraz, w drugim trymestrze układaj się bardzo dobrze), może bardzo delikatny makijaż (wystarczy nawet podkreślić same rzęsy).

Głowa do góry!

Powiedzmy sobie szczerze - w ciąży nie jest tak łatwo o siebie zadbać, potrzebujemy więcej czasu, czasami brak nam nastroju, ochoty. Często nasza skóra reaguje "buntem" na zaaplikowane kremy, czy kosmetyki.

Ale warto nieco się postarać, by dobrze czuć się w swoim ciele. To bardzo dobrze wpływa na nas - nasze samopoczucie, psychikę, nawet na to jak postrzega nas partner.

Drogie Mamy! Jesteśmy piękne, nie zapominajmy o tym!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam