Idziemy po skarb, czyli o mojej wyprawie do teatru:)

W tym roku nasz serwis BlogiMam objął patronatem medialnym Festiwal Teatrów Dla Dzieci, który odbywa się w ferie (3-14.02) w Nowohuckim Centrum Kultury.

Razem z 3-letnią córą wybrałyśmy się 6.02 na przedstawienie pt. „Idziemy po skarb” Janoscha w reżyserii Z. Stryja, występował Teatr Nowy z Zabrza.

Idziemy po skarb” to opowieść o przyjaciołach – Misiu i Tygrysku, którzy marzyli o znalezieniu skarbu. Myśleli, że wtedy będą naprawdę szczęśliwi. Bo kto ma pieniądze, ma też szczęście. Po wielu trudach odnaleźli skarb – złote jabłka, które udało im się sprzedać i zarobić sporo pieniędzy.

Jednak, gdy tylko posiedli ten skarb, odstawili na bok przyjaźń, stali się egoistami liczącymi tylko zysk. Pieniądze bardzo szybko stracili i okazało się, że największym szczęściem i skarbem na świecie jest… przyjaźń i przyjaciel u boku.

Historia ta w prosty sposób pokazuje dzieciom, jakie wartości w życiu są ważne i że pieniądze to nie wszystko. Co prawda tak małe dzieci, jak moja córka, nie są jeszcze w stanie tego zrozumieć, ale oprawa zarówno muzyczna jak i dekoracje i kostiumy, oraz sama gra aktorów, bardzo jej się podobały i oglądała występ z prawie „zapartym tchem”. W spektaklu nie ma momentów zbyt groźnych, które mogłyby przestraszyć dzieci (nie zaobserwowałam takiej reakcji u żadnego), są za to momenty, kiedy wszyscy wybuchali śmiechem.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam