Idziemy po skarb, czyli o mojej wyprawie do teatru:)

W tym roku nasz serwis BlogiMam objął patronatem medialnym Festiwal Teatrów Dla Dzieci, który odbywa się w ferie (3-14.02) w Nowohuckim Centrum Kultury.

Razem z 3-letnią córą wybrałyśmy się 6.02 na przedstawienie pt. „Idziemy po skarb” Janoscha w reżyserii Z. Stryja, występował Teatr Nowy z Zabrza.

Idziemy po skarb” to opowieść o przyjaciołach – Misiu i Tygrysku, którzy marzyli o znalezieniu skarbu. Myśleli, że wtedy będą naprawdę szczęśliwi. Bo kto ma pieniądze, ma też szczęście. Po wielu trudach odnaleźli skarb – złote jabłka, które udało im się sprzedać i zarobić sporo pieniędzy.

Jednak, gdy tylko posiedli ten skarb, odstawili na bok przyjaźń, stali się egoistami liczącymi tylko zysk. Pieniądze bardzo szybko stracili i okazało się, że największym szczęściem i skarbem na świecie jest… przyjaźń i przyjaciel u boku.

Historia ta w prosty sposób pokazuje dzieciom, jakie wartości w życiu są ważne i że pieniądze to nie wszystko. Co prawda tak małe dzieci, jak moja córka, nie są jeszcze w stanie tego zrozumieć, ale oprawa zarówno muzyczna jak i dekoracje i kostiumy, oraz sama gra aktorów, bardzo jej się podobały i oglądała występ z prawie „zapartym tchem”. W spektaklu nie ma momentów zbyt groźnych, które mogłyby przestraszyć dzieci (nie zaobserwowałam takiej reakcji u żadnego), są za to momenty, kiedy wszyscy wybuchali śmiechem.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Komunijne propozycje - szablony do ciastek

Ciasteczka z dusza, 13.04.2024

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024