Festiwal Teatrów Dla Dzieci w Krakowie

Festiwal Teatrów Dla Dzieci w Krakowie to jedno z tych wydarzeń na które naprawdę warto zwrócić uwagę, zorganizować się i zabrać dzieci.

Dwa tygodnie spektakli teatralnych. Dla dzieci w każdym wieku od trzylatków po te nieco "doroślejsze" od lat 7.

Przygotowane przez grupy teatralne z różnych miast Polski. Teatr Lalek "Banialuka im Jerzego Zitzmana z Bielska Białej , Teatr Lalki i Aktora z Kielc, Wrocławski Teatr dla Dzieci czy Teatr Maska z Rzeszowa to tylko niektóre z nich.

Festiwal odbywa się w Nowohuckim Centrum Kultury. Bilety w cenie 15 zł to jak dla mnie w porównaniu do typowej ceny biletu miła odmiana i co bardzo mi się podobało nikt nie nalega, że dziecko ma mieć osobny bilet. Jeśli chcemy wejść na jednym proszę bardzo dziecko na kolanka i już. Żadnych problemów.

Jedyny problem jaki widzę to godziny spektakli. Jednak 11 dla pracujących rodziców nawet w ferie zimowe jest godziną nieosiągalną. Może organizatorzy powinni pomyśleć o drugiej późniejszej godzinie tak aby więcej osób mogło skorzystać.

Bardzo zachęcam zajrzyjcie na stronę Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i zdecydujecie się jeśli tylko do Krakowa blisko. Bardzo polecam każdej Mamie i Tatusiowi takie wyjście ze swoim dzieckiem. Nam udało obejrzeć tylko jeden spektakl. Żałuje ale plany wyjazdu na ferie były już opracowane wcześniej a o samym Festiwalu dowiedziałam się dość późno. Ale tym którzy do Krakowa mają blisko polecam.

Zostały jeszcze dwa dni na scenie: 13.02."Tymoteusz wśród ptaków", a 14.02 "Kopciuszek" To wspaniały sposób na pokazanie dziecku fascynującego świata teatru jeśli jeszcze go nie zna albo wyruszenie na pełen wyrazu spektakl rozwijający w dziecku zamiłowanie do kultury.

Niesamowite wrażenie dźwiękowe i wizualne dzięki grze świateł, dźwięku i pełnemu zaangażowani aktorów. Miła odmiana dla tych Mam, które zajmują się dzieckiem i domem bo i ja sama byłam zainteresowana spektaklem i wpatrywałam się w scenę nie mogąc oderwać oczu.

Dodatkowo na spektaklu na którym miałyśmy przyjemność być dziecięca publiczność była angażowana do scen, w których miała. szczególną rolę do odegrania. Pomoc w odstraszaniu okrzykami okropnych ptaków, przywoływanie smoka czy olbrzyma, który okazał się nie być olbrzymem :) A smok, który przelatywał nad głowami dzieciaków na wyciągniecie ramion okazał się jednym z ważniejszych punktów całego przedstawienia. Dzieciaki piszczały trochę ze strachu, trochę z radości.

Coś zupełnie z innego świata niż bajki animowane czy wyjście do kina. I przyznam, wydawało mi się jeszcze niedawno, że taki przydługi teatrzyk to dla mojej córki będzie nie do zniesienia znając jej charakter. A jednak okazało się, że angażowała się w to co się dzieję, przeżywała, połowę czasu oglądała z "otwartą buzią" a bodźce spoza sceny do niej nie docierały. Gorąco Polecam

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam