Estera i historia jej imienia

Moja córeczka ma 1 rok i 5 miesięcy i ma na imię Estera.

Oto historia jej imienia: Estera imieniny obchodzi 7 lipca. Zdrobnienia imienia Estera, Esterka, Estunia, Estusia.

Pochodzenie i znaczenie imienia Estera:

Estera to imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Nosiła je główna bohaterka "Księgi Estery", która była królową. Imię to wywodzi się od słowa perskiego setarah oznaczającego „gwiazda”.

Kobiety noszące imię Estera to wojowniczki o silnym, nieraz twardym charakterze. Nie wypuszczają łatwo tego, co trzymają pazurami i nieostrożnością byłoby wyrwać im zdobycz. Nawet w gniewie nie tracą panowania nad sobą. Jest w nich jakaś niepokojąca siła charakteru. Są nieufne w miłości i przyjaźni. Nie ulegają wpływom, trudno nakłonić je do zmiany decyzji, nawet jeśli była niesłuszna. Nie lubią słabości, czułostkowości. To kobiety-władczynie, pewne siebie i zwyciężczynie. Na dodatek Estery są mądre i piękne.

Opiszę teraz dlaczego zdecydowałam się tak dać na imię mojej córce. Mając 17 lat czytałam Biblię i natrafiłam na Księgę Estery, coś wtedy poczułam. To imię miało coś w sobie silnego, że nie potrafiłam o nim zapomnieć. I wtedy powiedziałam sobie, że jeśli kiedykolwiek urodzi mi się córka dam jej na imię Estera... I po 15 latach doczekałam się ślicznej córeczki :-)

 

Autorka: Monika Jankowska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021