Emma chce grać jazz. Książeczka o niezwykłych przygodach małej małpki. Patronat BlogiMam

Przedstawiamy ciekawą książeczkę dla dzieci w wieku 6-9 lat, którą patronatem objął nasz serwis BlogiMam.

Książeczka nosi tytuł: “Emma chce grać jazz”, jej autorem jest Przemysław Wechterowicz, Wydawnictwo Skrzat.

O czym jest książeczka?

Każdy z nas zastanawiał się w dzieciństwie kim chce zostać, gdy dorośnie. Pytanie to dotknęło także małą Małpkę Emmę. Długo nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. Aż w końcu udało się!

“Mamo, tato, już wiem, co chcę robić w życiu! (...) Chcę grać jazz!”

emma chce grać jazz recenzja

I tak oto Emma zakłada zespół Emma&Friends Jazz Band, który szybko zdobywa popularność w okolicy. Niestety, Małpka poświęca graniu cały swój wolny czas, a co za tym idzie - zaczęły pojawiać się problemy w szkole. Rodzice nie są zadowoleni i próbują przekonać Emmę, by odłożyła na jakiś czas grę w zespole i zajęła się nauką. Jednak ich córka nie od razu potrafi zrozumieć, dlaczego tak im na tym zależy. Czy Emmie uda się pogodzić pasję z obowiązkami? Czy wspólnie z rodzicami i nauczycielką znajdą rozwiązanie problemu?

 

Przeczytajcie sami!

 

Dlaczego warto sięgnąć po ksiażkę "Emma chce grać jazz"?

 

W życiu każdego z nas, także w życiu dzieci, pojawiają się przeróżne dylematy. Czasem trudno wybrać odpowiednie rozwiązanie. Dzieciom często trudno zrozumieć, że dorośli mogą mieć rację, że opierając się na własnym doświadczeniu potrafią wskazać, naprowadzić na właściwe rozwiązanie. W tej książeczce także ten aspekt został poruszony.

Książka jest piękna i kolorowa, z mnóstwem przyciągających uwagę obrazków. Dzięki niej dzieci zobaczą kolorowy świat, pełen afrykańskich rytmów. Poznają historię o odwadze, przyjaźni i marzeniach.

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Skrzat  tutaj możesz kupić Emma chce grać jazz

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam