Dziecko w muzeum. Historia powstania pewnej ciekawej inicjatywy

Pewnego dnia pewna pani historyk została mamą małej dziewczynki. Kiedy ta dziewczynka urosła na tyle, że mogła już pójść do przedszkola pani historyk zaczęła pracować w muzeum. Tak właśnie zaczyna się historia serwisu Dzieckowmuzeum.pl

Przygoda z dzieckiem w muzeum jest wyjątkowa, bo pokazuje, jak inny od dorosłego, a zarazem ciekawy, fascynujący może być odbiór: sztuki, historii, czy zabytków przez dzieci w różnym wieku. Bezsprzeczna jest jedna rzecz, nawet niemowlę na swój sposób muzeum odbiera. Dla dorosłego obserwowanie maluchów w muzeum samo w sobie może być niezwykłą przygodą, a przybliżanie im kultury równie niezwykłym i nie zawsze prostym wyzwaniem.

Wskazówki, jak się przygotować do wyjścia  z dzieckiem do muzeum, w jakim wieku, jakie dziecko i do jakiego muzeum zabierać, jak urozmaicić wyjście, do tego baza ciekawych muzeów, wymiana doświadczeń rodziców i przewodników,  muzealne rodzinne wydarzenia i wiele innych wartych przeczytania i przejrzenia informacji  pojawi się w stworzonym przez mamę i muzealnika jednocześnie serwisie: www.dzieckowmuzeum.pl

Monika Bronowicka

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam