Dziecko w bibliotece - tak, ale kiedy?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment, aby zapisać swoje dziecko do biblioteki.

Jest to trudna decyzja - zwłaszcza, że boimy się zachowania pociechy (wrzask, bieganie między regałami, zwalanie książek z półek, rwanie kartek i rzucanie literaturą - to tylko niektóre z lęków, które nam towarzyszą).

Na całe szczęście dziecko można zapisać... będąc w ciąży. Tak - każdy z nas słyszał o zbawiennym wpływie czytania dziecku, które znajduje się w łonie matki.

Dlatego postanowiono umożliwić rozwój naszym milusińskim. To naprawdę cudowne rozwiązanie - dziecko, które od samego początku ma styczność z biblioteką - obserwuje rodziców, którzy wypożyczają książki, potem z pomocą mamy wybiera odpowiednie dla siebie bajki.

Dzięki nauce, dziecko szybko przyswoi sobie zasady, które obowiązują - i stanie się doskonałym kompanem do bibliotecznych podróży.

O nieskończonych możliwościach poszerzania dziecięcej wiedzy dzięki czytaniu, chyba nie trzeba nikogo informować. Rozwój wyobraźni, poszerzanie wiedzy dotyczącej różnych zagadnień, nauka słów, rozwój mowy, czy rozwiązywanie typowych, dziecięcych problemów (książki tematyczne pozwolą oswoić dziecko z nauką korzystania z nocniczka, przygotować na narodziny rodzeństwa, pokonać lęki).

Dodatkową atrakcją jest szeroki zakres dostępnych książek: bajeczki z puszystymi okładami, piszczące książeczki, opowiadania z trójwymiarowymi obrazkami, a nawet z opcją czytania na głos, przez wbudowany lektor - to wszystko zapewni dziecku doskonałą rozrywkę. Zaciekawi i zachęci do przeglądania lektur.

Agnieszka Bruska

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Ile kosztuje pocisk do Glocka?

MarysiaB, 02.04.2024

Jak zrobić drzewko świąteczne na pniu?

Katarzyna Mróz, 02.04.2024