Dziecko w bibliotece - tak, ale kiedy?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment, aby zapisać swoje dziecko do biblioteki.

Jest to trudna decyzja - zwłaszcza, że boimy się zachowania pociechy (wrzask, bieganie między regałami, zwalanie książek z półek, rwanie kartek i rzucanie literaturą - to tylko niektóre z lęków, które nam towarzyszą).

Na całe szczęście dziecko można zapisać... będąc w ciąży. Tak - każdy z nas słyszał o zbawiennym wpływie czytania dziecku, które znajduje się w łonie matki.

Dlatego postanowiono umożliwić rozwój naszym milusińskim. To naprawdę cudowne rozwiązanie - dziecko, które od samego początku ma styczność z biblioteką - obserwuje rodziców, którzy wypożyczają książki, potem z pomocą mamy wybiera odpowiednie dla siebie bajki.

Dzięki nauce, dziecko szybko przyswoi sobie zasady, które obowiązują - i stanie się doskonałym kompanem do bibliotecznych podróży.

O nieskończonych możliwościach poszerzania dziecięcej wiedzy dzięki czytaniu, chyba nie trzeba nikogo informować. Rozwój wyobraźni, poszerzanie wiedzy dotyczącej różnych zagadnień, nauka słów, rozwój mowy, czy rozwiązywanie typowych, dziecięcych problemów (książki tematyczne pozwolą oswoić dziecko z nauką korzystania z nocniczka, przygotować na narodziny rodzeństwa, pokonać lęki).

Dodatkową atrakcją jest szeroki zakres dostępnych książek: bajeczki z puszystymi okładami, piszczące książeczki, opowiadania z trójwymiarowymi obrazkami, a nawet z opcją czytania na głos, przez wbudowany lektor - to wszystko zapewni dziecku doskonałą rozrywkę. Zaciekawi i zachęci do przeglądania lektur.

Agnieszka Bruska

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021