Dobra Położna to prawdziwy skarb! Możesz skorzystać z jej opieki już w ciąży!

Każda przyszła mama chce czuć się bezpieczna. Każda ma wątpliwości i pytania, które rodzą się w trakcie tego wyjątkowego czasu. Bo ciąża to radość, ale także dolegliwości i czasem niepokoje.

Większość przyszłych mam skupia się przede wszystkim na znalezieniu dobrego ginekologa, lub - jeśli już mają sprawdzonego - na wizytach u niego. Nie każda zaś wie, że e w ciąży można także - zupełnie bezpłatnie w ramach NFZ - korzystać z opieki położnej środowiskowej już od 21 tygodnia.

Spotkania z położną są prowadzone równolegle do wizyt lekarskich, uzupełniają się tworząc kompletny system opieki nad przyszłą mamą. Wizyty odbywają się od 21 tygodnia co tydzień, a od 32 tygodnia nawet dwa razy w tygodniu. Jeżeli przyszła mama decyduje się na prowadzenie ciąży przez położną, powinna zgłosić się do niej przed 10 tygodniem. Lekarz prowadzący w połowie ciąży powinien poinformować pacjentkę o możliwości odbywania spotkań edukacyjnych z położną. Nie każda z nich zajmuje się takimi spotkaniami, dlatego już wcześniej trzeba poszukać takiej osoby.

Wizyty położnej to coś zupełnie innego, niż wizyty u lekarza. Realizowane są zgodnie z ustalonym wcześniej planem – zależnym od wiedzy i potrzeb przyszłej mamy, ich program tworzony jest indywidualnie.  Spotkanie trwa zazwyczaj ok. 60 min., może odbywać się w gabinecie położnej, albo w domu przyszłej mamy. Tematyka spotkań jest różnorodna: obejmuje zdrowy tryb życia, żywienie, fizjologię ciąży, poród i połóg.

Dzisiejsze położne zazwyczaj są dobrze wykształcone i oprócz wiedzy medycznej, powinny także znać aspekty psychologiczne. Oczywiście, dobra położna to skarb - czasami naprawdę ciężko taką znaleźć. Jednak warto poszukać.

Czy Wy miałyście lub macie swoją położną? Jak wyglądają Wasze spotkania z nią?

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam