Czekoladowe babeczki

Moja córka uwielbia wszystko co czekoladowe i czerwone. Syn lubi wszystko co bez owoców i wszystko co zielone:) Jak to pogodzić?:)

Potrzebujemy: 100 gram mlecznej czekolady, 170 gram masła, 6 jajek, 200 gram cukru, 190 gram mąki.

Co zrobiłam?;)

Dno tekturowych foremek posypałam odrobiną cukru pudru (nie wiem po co). W przepisie, którym się inspirowałam, autorka wspomniała o posypaniu, to posypałam:) W oryginalnym przepisie instrukcja traktowała również o rozpuszczeniu czekolady i masła w kąpieli wodnej. Chwilę potrwało, zanim poukładałam sobie w głowie, że nie należy moczyć czekolady i masła bezpośrednio w wodzie, a w naczyniu, wstawionym w drugie z gorącą wodą:) Odkrycie to było jednym z większych w moim życiu..nie, nie, to nie tak jak myślicie, nie rozpuszczałam do tej pory czekolady we wrzącej wodzie:) Rozpuszczałam w garnku, na gazie, co kończyło się jedną wielką breją, a konsekwencją tego zawsze był....mój słynny zakalec:)

Wracając do tematu;) Do lekko ciepłej czekolady i masła dodałam jajka, cukier i mąkę, całość wymieszałam. Kolejną uwagą, która zaciekawiła mnie w oryginalnym przepisie, było to, że należy ciasto miksować (ja mieszałam, bo mikser mi padł i już nie chce ożyć) krótko, aby jak najmniej powietrza dostało się do ciasta. Zaintrygowana doczytałam, bo było to dla mnie zagadką, dlaczego nie mogę mieszać ciasta do woli?:) Okazuje się, że to dlatego iż napowietrzone ciasto może opaść po upieczeniu. Moje nie opadło, a ja faktycznie mieszałam tylko do momentu połączenia składników, żadnych zbędnych ruchów:)

Ciasto przełożyłam do foremek, zostawiając około centymetra do krawędzi foremki. Piekarnik nagrzałam do 180 stopni i piekłam babeczki 18 minut, przy funkcji z termoobiegiem. Całość pracy "nad garnkami" zajęła mi góra 20 minut, dłużej chyba wybieraliśmy z dziećmi kolory foremek i dłużej licytowaliśmy się, która babeczka będzie czyja:)

Wszystkie muffinki zjedliśmy na ciepło, całe 12 sztuk:) Gdzieś wyczytałam, że to niezdrowe - jeść ciepłe ciasto. My jedliśmy i nic nikomu się nie stało. Najmłodszemu dwuletniemu i nam staruszkom:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam