Ciąża w obcym mieście, wśród obcych ludzi

Ciąża była dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Wyjechałam do innego miasta robić "karierę". Poznałam chłopaka i po czterech tygodniach okazało się, że jestem w ciąży, świat mi się zawalił.

Byłam w obcym mieście, bez znajomych i przyjaciół, chłopak gdy dowiedział się o ciąży po prostu uciekł i przestał się ze mną konkaktować.

W pracy jak powiedziałam o swoim stanie przestali zwracać na mnie uwagę, bo nie byłam już dla nich wartościowym pracownikiem.

W domu rodzina była w szoku, bo jak tak można, przecież wyjechałam za pracą. Miałam zarabiać dużo pieniędzy, rozwijać się a nie rodzić dzieci.

Prawdziwy jednak przełom nastąpił gdy poszłam do lekarza ( wczesniej robilam 11 testów ciążowych) i na ekranie pokazał mi tą małą kropeczkę i powiedział, że gratuluje!!!

Wtedy wszystko przestało się dla mnie liczyć. Nie była już ważna praca ani co powiedzą inni.

Stwierdziłam że zrobię wszystko, żeby się nie denerwować i żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Zaczęłam o siebie dbać, kupować ciuszki i wyprawkę dla mojego maleństwa i wtedy dopiero zobaczyłam, że żyję.

W końcu nie przejmowałam się co będę robić w weekend, w co się ubiorę na dyskotekę ani jak znaleźć " męża". Liczyła się tylko moja mała istotka.

ciąża, smoczki, noworodek

Teraz jestem już w 9 miesiacu ciąży, termin mam na 18 maja.

Wróciłam do rodzinego miasta, rodzina przyjęła mnie z otwartymi ramionami (co miesiąc wysyłałam im zdjęcia usg, pokochali moją córeczke).

Znajomi bardzo mnie wspierają. Partner z którym będę mieć dziecko niestety się dalej nami nie interesuje ale stwierdziłam, że zrobię wszystko, żeby w przyszłości nie zabrakło ojca dla mojego dziecka.

Będę dla niej i mamą i tatą.

Iza

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021