Bycie mama... Wielka przygoda!

Bycie Mamą to bardzo ciężkie zadanie i ogromna odpowiedzialność, ale jednocześnie najwspanialsza, najcudowniejsza przygoda w życiu kobiety. Odgrywamy  ogromną rolę w kształtowaniu małego człowieka. Małego człowieka, który jest częścią Ciebie.

Mamą być to tak, jakby stąpać po kruchym lodzie w ciemną, bezgwiezdną noc- po omacku, zwłaszcza, gdy zostajesz nią  po raz pierwszy. Nie wiesz co Cię czeka, gdy zrobisz kolejny krok.
Za drugim razem jest troszkę łatwiej, bo niby szlaki już przetarte, to jednak musisz się pilnować, a w tej tak bardzo ważnej, życiowej misji tylko spokój może Cię uratować i intuicja.

Bycie Mamą nie jest proste. Każdego dnia musisz być kucharką, sprzątaczką, ochroniarzem, pielęgniarką, nauczycielką. Do tego jeszcze musisz się wykazać siłą, sprytem i kreatywnością. Jesteś mamą bez przerwy i bez możliwości skorzystania ze zwolnienia lekarskiego, gdy dopadnie Cię grypa. Odmawiasz sobie snu, odmawiasz sobie przyjemności, a wybierając się na zakupy, wracasz z torbą pełną dziecięcych ubranek i zabawek, zamiast tak bardzo potrzebnych Ci butów, czy spodni.
Zamiast pachnieć perfumami, czuć od Ciebie mleko i kupkę, a wychodząc z domu zerkasz nerwowo na zegarek bądź telefon. Często spoglądając w lusterko widzisz przemęczoną twarz, a we włosach odnajdujesz resztki śniadania, którym Twoje dziecko pogardziło.

Bycie Mamą nie jest proste, na tą życiową rolę nie ma poradnika, czy instrukcji.
Ale jest miłość, tak ogromna, że nie jest się w stanie jej pojąć, czy ująć w słowach.
Pomimo trudu, wyrzeczeń, to bycie mamą jest wspaniałe i nie ważne ile łez się wyleje z bezsilności, ile bólu się zazna przy porodzie. To wszystko nie ma znaczenia, bo znaczenie ma Twoja miłość i poświęcenia dla swoich dzieci, całkowicie bezinteresownie.  

Bycie Mamą, to świętowanie każdego dnia, otrzymywanie codziennie prezentów  w postaci  uśmiechów, głośnych  i radosnych okrzyków. To całusy, przytulasy, to słowo MAMA wypowiadane za każdym razem wyjątkowo.
Bycie Mamą to łzy wzruszenia, to uczucie nie do opisania, zwłaszcza w momentach, gdy po raz pierwszy Twojemu dziecku coś się udaje- nawet z pozoru coś błahego, zwyczajnego, a jednak bardzo ważnego w jego rozwoju. W byciu Mamą fajne jest to, że wszystko co zwykłe staje się niezwykłe, a kiedyś niemożliwe staje się możliwe.

Od dnia, kiedy po raz pierwszy zostaliśmy rodzicami, od kiedy zostałam Mamą, każdy dzień jest inny, barwniejszy, intensywniejszy, radośniejszy. Wszystko się zmieniło. Nic już nie było takie same jak przed ciążą.
Nasz świat zmienił się diametralnie.
Ja sama zmieniłam się.  
Życie zwolniło swoje tempo, a My  celebrujemy wspólnie spędzone chwile.
Celebruję momenty, gdy malutkie rączki oplatają moją szyję, jedyny w swoim rodzaju uśmiech skierowany tylko do mnie, świadomość, że jestem niezastąpiona, bo nikt inny nie przytuli tak mocno jak Mama, nikt inny nie potrafi tak opatrzyć zbitego kolana, czy zaśpiewać ulubionej kołysanki na dobranoc tak jak ja- MAMA.

Wszelkie smutki, trudy dnia codziennego przyćmiewa miłość do Naszych córek, a One same stały się Naszymi promyczkami, na które pozwolił Nam Bóg.

Czasem jest słońce, a czasem deszcz. Jednego dnia jest łatwiej, by kolejnego było trudniej.
Z dnia na dzień dziecko rośnie, zdobywa nowe umiejętności, pojawiają się kryzysy, zmienia się zachowanie dziecka, rośnie, a Ty zaczynasz tęsknić za tym maluszkiem, który tak bardzo dawał Ci w kość. Tęsknisz za pyzatymi policzkami, za bezzębnym uśmiechem. Patrzysz na swoje dziecko, które jest tak bardzo samodzielne i niedowierzasz, że jednak czas pędzi, przecieka między palcami.

W byciu Mamą czasem jest naprawdę ciężko, ale są to sporadyczne przypadki, bo zazwyczaj każdego dnia jest cudownie.
Sam fakt bycia Mamą sprawia, że czuję się wyróżniona. Dostąpiłam ogromnego zaszczytu i dziękuję za to każdego dnia.

 

Milena Czupryniak, blog Cytryniaki

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam