Być młodą mamą!

No więc moje życie tak naprawde zaczęło się dopiero w dniu 11.05.2006 kiedy to o godzinie 1.10 urodziłam prześliczną córeczkę.
Dlaczego tak piszę, ponieważ miałam straszne dzieciństwo jakie dał mi los i nie chciałabym życzyć tego nikomu. Kiedy to maleństwo pojawiło się w moim życiu zrozumiałam, że muszę zacząć żyć normalnie, postępować jak dorosła osoba i młoda mama przed którą stoi poważne wyzwanie macierzyństwo.

Pierwsze 4 miesiące spędziłam w szpitalu ponieważ córeczka zachorowała i co badanie to lekarze wykrywali coś nowego.

Uwierzcie mi, że jak na 18 letnią młodą mamusię to przeżywałam strach i załamanie, modliłam się tylko i prosiłam, żeby wszystko było dobrze z moim dzieckiem i się to uspokoiło.

Chciałam zabrać ją do domu, opiekować się, przytulać, całować i głaskać po główce, a ponieważ większość tego czasu spędziłam w szpitalu, czułam się zestresowana i z każdym dniem zadawałam sobie pytanie, co będzie dalej?

Gdy już pewnego dnia byłam w szpitalu lekarze powiedzieli, że jest wszystko w porządku i mogę zabrać córkę do domu,byłam tak ucieszona, że nie myślałam o tym co się dalej będzie działo. Więc zabrałam córcie do domu i tak wreszcie zaczęłam żyć z dnia na dzień.

Wszystkie doświadczone mamy już to przeszły. Nieprzespane noce, po kilka razy wstawanie, bóle brzuszka, dziąseł, gdy wychodzą pierwsze ząbki, pierwsze słowa i kroki. To są męczące, ale zarazem wspaniałe uczucia i doświadczenie jakie się zdobywa i uczy na co dzień przy dziecku.

Ja akurat tak to odczuwałam z dnia na dzień coś nowego i trudniejszego, zdobywanie wiedzy i uczenie się samemu być młodą mamą, to było dla mnie coś nowego dużym wyzwaniem, które dostałam od życia.

Teraz mam już 4 letnią córcię, którą bardzo kocham i robię wszystko by miała lepiej w życiu ode mnie i dostała to czego ja niestety nie miałam.

Jest cudowną dziewczynką, która uwielbia być fotografowana, bardzo lubi śpiewać i tańczyć oraz może się przeglądać godzinami w lustrze i przebierać.

Jej ulubionym daniem jakie dla niej gotuję to zupa pomidorowa z makaronem.

Myślę, że napisałam to ponieważ chciałam od dawna już o tym opowiedzieć lub napisać młodym mamom, które nimi są lub będą, ponieważ dziecko jest najwspanialszym darem jakie dostajemy. Trzeba o nie walczyć i robić wszystko, żeby nie popełnić błędu i później go żałować. Teraz jestem bardzo szczęśliwa, mam córkę, rodzinę i planuję ślub w najlbliższym czasie.

Anita Kierner

Komentarze Facebook

Najnowsze

Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22
Life as a Mommy 22

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam