Bo w każdym z nas jest trochę dziecka:) Koncert „Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”. Kraków

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na ten koncert.

Słowa niezwykłego poety doprawione wytrawną muzyką i wyjątkowym głosem wokalistki.

Zapowiada się doskonała uczta dla melomanów, plus sentymentalna podróż w kraj dzieciństwa.

Bezcenne:)

28 września 2014 r. (niedziela), godz. 16:00, sala teatralna NCK, Kraków „Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”  w wykonaniu DOROTY MIŚKIEWICZ i zespołu Kwadrofonik .

Nowe oblicze Doroty Miśkiewicz, zespołu Kwadrofonik i wielkiego mistrza polskiej kompozycji Witolda Lutosławskiego – płyta dla dzieci – starszych, młodszych i tych całkiem dużych. Zespół Kwadrofonik i Dorota Miśkiewicz proponują nowe, niezwykle barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowanie piosenek, które, choć powstały ponad sześćdziesiąt lat temu – są ponadczasowe.

Setna rocznica urodzin polskiego kompozytora kojarzonego z muzyką poważną, przeznaczoną dla wytrawnych melomanów, stała się pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego pisane do znanych wszystkim dzieciom tekstów Juliana Tuwima. Płyta zyskała nominację do Fryderyków w kategorii: muzyka kameralna.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam