"Bo porody są przereklamowane..." Część 3

Wszystko, póki co książkowo- tęcza smaków i kolorów. Dieta matki karmiącej + poród = 13 kg mniej (na 10-ty dzień od porodu). Kupki, nocne wstawanie, ulewanie, odbijanie, laktacja, bolące piersi…

Podczas nawału mlecznego znalazłam idealną definicję ULGI- idąc pod prysznic
patrzę w lustro i widzę jedną pierś „wyjedzoną”, druga zaś woła o pomstę do nieba
(dosłownie i w przenośni). Jak wyszłam, młody był już w ramionach Taty i czekał na bufet. Nakarmiłam Dziecię, idę do R. i mówię: „wiesz, co to jest ulga? I położyłam jego rękę na cudownie miękkiej już piersi. Ach! Co to była za ulga!

Być może wydawać się będzie niektórym czytelnikom, że idiotycznie jaram się
wcale nie tak bardzo fajnymi rzeczami, które dzieją się z kobietą w tym czasie. Ale ja na przykład jestem w szoku- jak to się dzieje, że kiedy dziecko ssie pierś to brzuch może boleć.

 

Albo, że w trakcie karmienia przybywa coraz więcej mleka, aż może wkurzać. Albo, że jak coś zjem to za 6 godzin jak z zegarkiem w ręku zobaczę, czy Małemu Wielkiemu Człowiekowi posiłek przypasił, czy nie będziemy mieli
nocki z głowy.

Macierzyństwo jest fajne. Przynajmniej na tą chwilę. Nie myślcie sobie, że
obeszło się bez ryku. Oj był ryk, mój, Syna. Chyba jeszcze tylko Mąż nie płakał:)

Była lekka depresja. Albo przynajmniej chciała się zacząć. Były też wątpliwości bezradność. Ale powiem, że wszystko jest kwestią podejścia oraz logicznego myślenia, dzięki któremu można sobie wytłumaczyć to, co się dzieje.

Autorka: Joanna Raatz

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam