Blogujące Mamy dla Dzieci! Przeczytaj o akcji SAMO_SIĘ, zainicjowanej przez blogującą Mamę Anię

Pomysł na projekt SAMO_SIĘ wpadł mi do głowy, kiedy przeglądałam blogi innych Mam, na których dziewczyny prowadziły akcje różnego typu zabaw dla starszych dzieci, w wieku przedszkolnym.

Bardzo mi się spodobał projekt "Zmysłowe Piątki" zainicjowany przez Kajkę Roo z bloga www.projektczlowiek.blogspot.com.

Pomyślałam, że fajnie by było, żeby istniał taki projekt dla najmłodszych. Trochę egoistycznie, bo sama jestem mamą półrocznego Ksawerego. Nigdzie jednak nie znalazłam nic takiego, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. I tak przez kilka dni powstał najpierw zarys, potem plan szczegółowy Projektu, w czym pomagały mamy z zaprzyjaźnionych blogów.

 

Projekt SAMO_SIĘ ma na celu rozwój i kształtowanie dzieci poprzez kreatywną zabawę z rodzicami. Nie sztuką bowiem jest włączyć dziecku zabawkę na baterię, sztuką jest dać dziecku możliwość nauczenia się czegoś pożytecznego, co zaprocentuje w przyszłości. Dzieci, u których rozwija się zmysły od najmłodszych lat są inteligentniejsze i szybciej się uczą.

Akcja jest motorem, który zręcznie wprowadzi rodziców w świat swoich pociech. Nie każdy rodzic wie, jak wygląda świat z perspektywy niemowlaka. A dla niego każde dotknięcie, spojrzenie i odgłos są czymś nowym, ciekawym i interesującym. I to jest nasz punkt zaczepienia w projekcie.

Zostawiamy mamom szerokie spektrum działania, tematy poszczególnych zadań są bardzo rozległe i liczymy na inwencję twórczą i kreatywność. Wiadomo, z najmłodszymi dziećmi nie zdziała się zbyt wiele, ale tym bardziej jestem ciekawa wyników projektu.

Zapraszamy wszystkie mamy z dziećmi poniżej pierwszego roku życia do wzięcia udziału w projekcie.

Żeby wziąć w nim udział, wystarczy nas o tym poinformować - pisząc na blogu www.przewijak.blogspot.com lub wysyłając maila na adres: anka87a@gmail.com

Anna Andrzejewska - pomysłodawczyni i organizatorka akcji "SAMO_SIĘ"

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Epl Table Week 18 2020

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Bowling Around Me

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Tic Tac Toe Xoxo Cupcake Surprise

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Minecraft Dungeons Pc

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Cyberpunk 2077 Cheat

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Gta 6 Spek

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Football Scores Championship

Magdalena.Siry, 28.07.2021