Blogujące Mamy dla Dzieci! Przeczytaj o akcji SAMO_SIĘ, zainicjowanej przez blogującą Mamę Anię

Pomysł na projekt SAMO_SIĘ wpadł mi do głowy, kiedy przeglądałam blogi innych Mam, na których dziewczyny prowadziły akcje różnego typu zabaw dla starszych dzieci, w wieku przedszkolnym.

Bardzo mi się spodobał projekt "Zmysłowe Piątki" zainicjowany przez Kajkę Roo z bloga www.projektczlowiek.blogspot.com.

Pomyślałam, że fajnie by było, żeby istniał taki projekt dla najmłodszych. Trochę egoistycznie, bo sama jestem mamą półrocznego Ksawerego. Nigdzie jednak nie znalazłam nic takiego, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. I tak przez kilka dni powstał najpierw zarys, potem plan szczegółowy Projektu, w czym pomagały mamy z zaprzyjaźnionych blogów.

 

Projekt SAMO_SIĘ ma na celu rozwój i kształtowanie dzieci poprzez kreatywną zabawę z rodzicami. Nie sztuką bowiem jest włączyć dziecku zabawkę na baterię, sztuką jest dać dziecku możliwość nauczenia się czegoś pożytecznego, co zaprocentuje w przyszłości. Dzieci, u których rozwija się zmysły od najmłodszych lat są inteligentniejsze i szybciej się uczą.

Akcja jest motorem, który zręcznie wprowadzi rodziców w świat swoich pociech. Nie każdy rodzic wie, jak wygląda świat z perspektywy niemowlaka. A dla niego każde dotknięcie, spojrzenie i odgłos są czymś nowym, ciekawym i interesującym. I to jest nasz punkt zaczepienia w projekcie.

Zostawiamy mamom szerokie spektrum działania, tematy poszczególnych zadań są bardzo rozległe i liczymy na inwencję twórczą i kreatywność. Wiadomo, z najmłodszymi dziećmi nie zdziała się zbyt wiele, ale tym bardziej jestem ciekawa wyników projektu.

Zapraszamy wszystkie mamy z dziećmi poniżej pierwszego roku życia do wzięcia udziału w projekcie.

Żeby wziąć w nim udział, wystarczy nas o tym poinformować - pisząc na blogu www.przewijak.blogspot.com lub wysyłając maila na adres: anka87a@gmail.com

Anna Andrzejewska - pomysłodawczyni i organizatorka akcji "SAMO_SIĘ"

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021