Blogujące Mamy dla Dzieci! Przeczytaj o akcji SAMO_SIĘ, zainicjowanej przez blogującą Mamę Anię

Pomysł na projekt SAMO_SIĘ wpadł mi do głowy, kiedy przeglądałam blogi innych Mam, na których dziewczyny prowadziły akcje różnego typu zabaw dla starszych dzieci, w wieku przedszkolnym.

Bardzo mi się spodobał projekt "Zmysłowe Piątki" zainicjowany przez Kajkę Roo z bloga www.projektczlowiek.blogspot.com.

Pomyślałam, że fajnie by było, żeby istniał taki projekt dla najmłodszych. Trochę egoistycznie, bo sama jestem mamą półrocznego Ksawerego. Nigdzie jednak nie znalazłam nic takiego, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. I tak przez kilka dni powstał najpierw zarys, potem plan szczegółowy Projektu, w czym pomagały mamy z zaprzyjaźnionych blogów.

 

Projekt SAMO_SIĘ ma na celu rozwój i kształtowanie dzieci poprzez kreatywną zabawę z rodzicami. Nie sztuką bowiem jest włączyć dziecku zabawkę na baterię, sztuką jest dać dziecku możliwość nauczenia się czegoś pożytecznego, co zaprocentuje w przyszłości. Dzieci, u których rozwija się zmysły od najmłodszych lat są inteligentniejsze i szybciej się uczą.

Akcja jest motorem, który zręcznie wprowadzi rodziców w świat swoich pociech. Nie każdy rodzic wie, jak wygląda świat z perspektywy niemowlaka. A dla niego każde dotknięcie, spojrzenie i odgłos są czymś nowym, ciekawym i interesującym. I to jest nasz punkt zaczepienia w projekcie.

Zostawiamy mamom szerokie spektrum działania, tematy poszczególnych zadań są bardzo rozległe i liczymy na inwencję twórczą i kreatywność. Wiadomo, z najmłodszymi dziećmi nie zdziała się zbyt wiele, ale tym bardziej jestem ciekawa wyników projektu.

Zapraszamy wszystkie mamy z dziećmi poniżej pierwszego roku życia do wzięcia udziału w projekcie.

Żeby wziąć w nim udział, wystarczy nas o tym poinformować - pisząc na blogu www.przewijak.blogspot.com lub wysyłając maila na adres: anka87a@gmail.com

Anna Andrzejewska - pomysłodawczyni i organizatorka akcji "SAMO_SIĘ"

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak układać siusiaka w pieluszce?

Katarzyna Mróz, 19.06.2024

Jaki SUP na początek?

Katarzyna Mróz, 19.06.2024

Kto zapala świece na komunii?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Czy 15 latek może dostać mandat?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Jaka temperatura w długopisie 3D?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Jakie wiązanie dla noworodka?

Katarzyna Mróz, 17.06.2024

Jaki rozmiar deski do wzrostu dziecka?

Katarzyna Mróz, 17.06.2024