Basia i przyjaciele. Antek i Aniela. Nowa seria o Basi i jej przyjaciołach dla nieco starszych czytelników! Patronat BlogiMam

"Basia i przyjaciele to zupełnie nowy cykl przygotowany specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy choć nieco już podrośli, wciąż kochają świat ulubionej bohaterki i chętnie poznają bliżej jej przyjaciół - Antka, Anielkę, Titiego, Janka, Lulę, Zuzię, i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Basia ma pięć lat i tak zwany charakterek. O jej przygodach opowiada już prawie trzydzieści książek. Basia jest ich główną bohaterką. To jej oczami obserwujemy otaczający świat. Seria "Basia i przyjaciele" wychodzi poza te ramy. Pozwala przyjrzeć się innym bohaterom a każdy z nich ma własną historię do opowiedzenia, każdy z nich jest inny i równie ważny.

W serii "Basia i przyjaciele" najważniejsze są emocje. To, co czują bohaterowie i to, jakie są ich relacje z najbliższymi. W tomie o Antku opisane jest napięcie między kuzynem Basi i jego mamą. Antek i ciocia Gośka są do siebie podobni. Oboje mają silny charakter i lubią postawić na swoim. Są gwałtowni i zdecydowani. Nic dziwnego, że napięcie między nimi aż iskrzy. Pytanie, czy można jednocześnie wściekać się na kogoś i bardzo go kochać? I jak przełamać własną gwałtowność oraz upór? W opowieści o Antku ważna jest przede wszystkim relacja mamy i dziecka: silna, intensywna i nie zawsze łatwa.

 

Opowieść o Anielce skupia się na tęsknocie przyjaciółki Basi za nieobecnym tatą. Anielka mieszka na co dzień z mamą i psem Paszczakiem. Jej tata czasem znika i długo go nie ma. Anielka tęskni za nim, czeka. W te dni, gdy tata ma przyjechać, wypatruje go od samego rana. Co będzie, jeśli tata nie przyjedzie? Co, jeśli się spóźni? Mama robi wszystko, żeby Anielka pomimo tęsknoty cieszyła się życiem. Czy pomóc w tym może wierny pies? A może przyjaźń z Basią? Jak zaakceptować smutek? Czy da się go łączyć z radością? I jak żyć, wciąż czekając? Każdy z tomów to zupełnie nowe tematy, bardziej „dorosłe” problemy, pogłębione portrety psychologiczne postaci i większe zróżnicowanie emocji.

Seria "Basia i przyjaciele" dla mnie okazją do zagłębienia się w świat emocji. Pokazania, że wszystkie są ważne, i że każdy bohater ma prawo przeżywać też te najtrudniejsze – podkreśla autorka Zofia Stanecka.

To książki kierowane do szerszej grupy czytelników, m.in. ze względu na większe zróżnicowanie wiekowe bohaterów. Nowa seria pozwala też spojrzeć na nowo na samą Basię – tym razem nie jak na główną bohaterkę, ale siostrę, kuzynkę, przyjaciółkę lub znajomą z przedszkola.

Polecamy!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Ile kosztuje pocisk do Glocka?

MarysiaB, 02.04.2024

Jak zrobić drzewko świąteczne na pniu?

Katarzyna Mróz, 02.04.2024