Basia i przyjaciele. Antek i Aniela. Nowa seria o Basi i jej przyjaciołach dla nieco starszych czytelników! Patronat BlogiMam

"Basia i przyjaciele to zupełnie nowy cykl przygotowany specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy choć nieco już podrośli, wciąż kochają świat ulubionej bohaterki i chętnie poznają bliżej jej przyjaciół - Antka, Anielkę, Titiego, Janka, Lulę, Zuzię, i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Basia ma pięć lat i tak zwany charakterek. O jej przygodach opowiada już prawie trzydzieści książek. Basia jest ich główną bohaterką. To jej oczami obserwujemy otaczający świat. Seria "Basia i przyjaciele" wychodzi poza te ramy. Pozwala przyjrzeć się innym bohaterom a każdy z nich ma własną historię do opowiedzenia, każdy z nich jest inny i równie ważny.

W serii "Basia i przyjaciele" najważniejsze są emocje. To, co czują bohaterowie i to, jakie są ich relacje z najbliższymi. W tomie o Antku opisane jest napięcie między kuzynem Basi i jego mamą. Antek i ciocia Gośka są do siebie podobni. Oboje mają silny charakter i lubią postawić na swoim. Są gwałtowni i zdecydowani. Nic dziwnego, że napięcie między nimi aż iskrzy. Pytanie, czy można jednocześnie wściekać się na kogoś i bardzo go kochać? I jak przełamać własną gwałtowność oraz upór? W opowieści o Antku ważna jest przede wszystkim relacja mamy i dziecka: silna, intensywna i nie zawsze łatwa.

 

Opowieść o Anielce skupia się na tęsknocie przyjaciółki Basi za nieobecnym tatą. Anielka mieszka na co dzień z mamą i psem Paszczakiem. Jej tata czasem znika i długo go nie ma. Anielka tęskni za nim, czeka. W te dni, gdy tata ma przyjechać, wypatruje go od samego rana. Co będzie, jeśli tata nie przyjedzie? Co, jeśli się spóźni? Mama robi wszystko, żeby Anielka pomimo tęsknoty cieszyła się życiem. Czy pomóc w tym może wierny pies? A może przyjaźń z Basią? Jak zaakceptować smutek? Czy da się go łączyć z radością? I jak żyć, wciąż czekając? Każdy z tomów to zupełnie nowe tematy, bardziej „dorosłe” problemy, pogłębione portrety psychologiczne postaci i większe zróżnicowanie emocji.

Seria "Basia i przyjaciele" dla mnie okazją do zagłębienia się w świat emocji. Pokazania, że wszystkie są ważne, i że każdy bohater ma prawo przeżywać też te najtrudniejsze – podkreśla autorka Zofia Stanecka.

To książki kierowane do szerszej grupy czytelników, m.in. ze względu na większe zróżnicowanie wiekowe bohaterów. Nowa seria pozwala też spojrzeć na nowo na samą Basię – tym razem nie jak na główną bohaterkę, ale siostrę, kuzynkę, przyjaciółkę lub znajomą z przedszkola.

Polecamy!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam