Barbara Maria

Bardzo podobają mi się tradycyjne, polskie imiona.

Do wyboru imienia dla naszego dziecka podchodziliśmy z mężem bardzo poważnie. Nie kierowaliśmy się żadnymi statystykami czy trendami. Moda przemija, a imię wybieramy na całe życie. Ma ono niebagatelne znaczenie w wielu życiowych sytuacjach.

Początkowo, oboje z mężem chcieliśmy dać naszej córce na imię Marysia. Wszystko jednak zmieniło się, gdy pewnego popołudnia wybrałam się na zakupy do Biedronki. Między regałami spotkałam Basię.

Basia, śliczna dziewczynka o złotych, kręconych włoskach, robiła zakupy ze swoją mamą. Basia miała 2, może 3 lata i wyglądała jak aniołek. Pomyślałam - takie dziecko idealne, które chce się od razu przytulić. Po chwili, okazało się jednak, że Basia aniołkiem do końca nie jest ;) Byłam świadkiem takiej oto sceny:

 

-Basiu, chodź idziemy już - mówiła jej mama.

- Nee! - odrzekła Basia

- Proszę, no chodź.

- Nee!

- Idziemy - powiedziała stanowczo mama.

- Neee! Neee! - odpowiedziała Baśka i uciekła ;)

Nie wiem dlaczego, ale ta scena mnie urzekła - buzia jak cukierek i blond loczki kłóciły się z takim zachowaniem. Pomyślałam wtedy, że moje dziecko na pewno będzie miało charakterek, po charakternych rodzicach ;) i postanowiłam, że nazwę córkę - Basia.

Pomysł mężowi na początku za bardzo się nie spodobał. Ale nie ma to jak siła perswazji ;) Do końca ciąży, głaszcząc swój brzuszek mówiłam do dziecka - Basia i tak już zostało. Mąż stwierdził, że byłoby teraz dziwnie, gdybyśmy dali córce inne imię. Żeby jednak nikt nie czuł się pokrzywdzony, Basia na drugie imię otrzymała - Marysia ;) I chociaż nie ma blond loczków, to charakterek po biedronkowej Basi owszem!


Autorka: Monika Ziarek

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Epl Table Week 18 2020

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Bowling Around Me

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Tic Tac Toe Xoxo Cupcake Surprise

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Minecraft Dungeons Pc

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Cyberpunk 2077 Cheat

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Gta 6 Spek

Magdalena.Siry, 28.07.2021

Football Scores Championship

Magdalena.Siry, 28.07.2021