Barbara Maria

Bardzo podobają mi się tradycyjne, polskie imiona.

Do wyboru imienia dla naszego dziecka podchodziliśmy z mężem bardzo poważnie. Nie kierowaliśmy się żadnymi statystykami czy trendami. Moda przemija, a imię wybieramy na całe życie. Ma ono niebagatelne znaczenie w wielu życiowych sytuacjach.

Początkowo, oboje z mężem chcieliśmy dać naszej córce na imię Marysia. Wszystko jednak zmieniło się, gdy pewnego popołudnia wybrałam się na zakupy do Biedronki. Między regałami spotkałam Basię.

Basia, śliczna dziewczynka o złotych, kręconych włoskach, robiła zakupy ze swoją mamą. Basia miała 2, może 3 lata i wyglądała jak aniołek. Pomyślałam - takie dziecko idealne, które chce się od razu przytulić. Po chwili, okazało się jednak, że Basia aniołkiem do końca nie jest ;) Byłam świadkiem takiej oto sceny:

 

-Basiu, chodź idziemy już - mówiła jej mama.

- Nee! - odrzekła Basia

- Proszę, no chodź.

- Nee!

- Idziemy - powiedziała stanowczo mama.

- Neee! Neee! - odpowiedziała Baśka i uciekła ;)

Nie wiem dlaczego, ale ta scena mnie urzekła - buzia jak cukierek i blond loczki kłóciły się z takim zachowaniem. Pomyślałam wtedy, że moje dziecko na pewno będzie miało charakterek, po charakternych rodzicach ;) i postanowiłam, że nazwę córkę - Basia.

Pomysł mężowi na początku za bardzo się nie spodobał. Ale nie ma to jak siła perswazji ;) Do końca ciąży, głaszcząc swój brzuszek mówiłam do dziecka - Basia i tak już zostało. Mąż stwierdził, że byłoby teraz dziwnie, gdybyśmy dali córce inne imię. Żeby jednak nikt nie czuł się pokrzywdzony, Basia na drugie imię otrzymała - Marysia ;) I chociaż nie ma blond loczków, to charakterek po biedronkowej Basi owszem!


Autorka: Monika Ziarek

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021