Alex - oryginalne imię mojego syna

Gdy byłam w ciąży bardzo pragnęłam mieć córkę. Na pierwszym usg dowiedziałam się, że to dziewczynka. Skakałam z radości, miałam już imię Nadia. Bardzo długo szukałam imienia którego nie było w moim miasteczku i znalazłam je.

W 8 miesiącu poszłam na ostatnie usg i dowiedziałam się, że z mojej córeczki zrobił się synuś. Byłam w szoku ale cóż tak się zdarza .

Na nowo siedziałam długie godziny w internecie i znalazłam Alexa - piękne imię i takie niespotykane.

W rodzinie chcieli Aleksanda, ale ja nie mogłam nazwać syna Olkiem. I tak poszło na moje.

Komplikacje zaczeły się dopiero gdy mąż poszedł do urzędu stanu cywilnego. Powiedzieli mu, że to nie polskie imię i że nie możemy tak nazwać syna. Dzięki Bogu przyszła do mnie położna zapytała się o imię syna powiedziałam jej, że Alex i że w cywilniaku robią nam problemy .

Ona mi odpowiedziała nie martw się dziewczyno będzie Alex zapytałam się dlaczego jest taka pewna i mi odpowiedziała, że w naszym mieście jest pewna bogata i wpływowa rodzina, która ma syna Alexa. Jeśli oni za to zapłacili dlaczego masz nie skorzystać.

Poszłam więc do urzędu powiedziałam, że chce żeby mój syn miał na imię Alex. Pani mi mówi, że nie bo to nie Polskie, to jej powiedziałam więc dlaczego ta rodzina i podałam nazwisko ma syna o tym imieniu. Pani się zamknęła i wpisała w akcie Alex, Grzegorz (po tacie)... i tym oto sposobem dzięki pani położnej nazwałam synka tak jak chciałam:)

 

Autorka: Klaudia Kaczmarczyk

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam