Alex - oryginalne imię mojego syna

Gdy byłam w ciąży bardzo pragnęłam mieć córkę. Na pierwszym usg dowiedziałam się, że to dziewczynka. Skakałam z radości, miałam już imię Nadia. Bardzo długo szukałam imienia którego nie było w moim miasteczku i znalazłam je.

W 8 miesiącu poszłam na ostatnie usg i dowiedziałam się, że z mojej córeczki zrobił się synuś. Byłam w szoku ale cóż tak się zdarza .

Na nowo siedziałam długie godziny w internecie i znalazłam Alexa - piękne imię i takie niespotykane.

W rodzinie chcieli Aleksanda, ale ja nie mogłam nazwać syna Olkiem. I tak poszło na moje.

Komplikacje zaczeły się dopiero gdy mąż poszedł do urzędu stanu cywilnego. Powiedzieli mu, że to nie polskie imię i że nie możemy tak nazwać syna. Dzięki Bogu przyszła do mnie położna zapytała się o imię syna powiedziałam jej, że Alex i że w cywilniaku robią nam problemy .

Ona mi odpowiedziała nie martw się dziewczyno będzie Alex zapytałam się dlaczego jest taka pewna i mi odpowiedziała, że w naszym mieście jest pewna bogata i wpływowa rodzina, która ma syna Alexa. Jeśli oni za to zapłacili dlaczego masz nie skorzystać.

Poszłam więc do urzędu powiedziałam, że chce żeby mój syn miał na imię Alex. Pani mi mówi, że nie bo to nie Polskie, to jej powiedziałam więc dlaczego ta rodzina i podałam nazwisko ma syna o tym imieniu. Pani się zamknęła i wpisała w akcie Alex, Grzegorz (po tacie)... i tym oto sposobem dzięki pani położnej nazwałam synka tak jak chciałam:)

 

Autorka: Klaudia Kaczmarczyk

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Najnowsze

aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik
aleksandra molik

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021