Prawie każda kobieta lubi dbać o swój wygląd, podobać się sobie i oczywiście mężczyznom. Ciąża wcale nie musi kategorycznie tego zmieniać. Wiele pań wygląda kwitnąco z brzuszkiem, a po porodzie wracają do dawnej (lub podobnej) figury. I jak to w życiu bywa – jednym przychodzi to łatwiej, inne muszą włożyć w to więcej wysiłku.
Większość przyszłych mam obawia się rozstępów. Niestety, ich występowanie raczej nieodzownie wiąże się z ciążą. Dlaczego? W czasie ciąży wzrasta masa ciała, skóra rozciąga się i traci elastyczność- zwłaszcza na piersiach, brzuchu, w okolicy bioder. Na ich powstawanie mają wpływ hormony oraz nieprawidłowa dieta.
Dodatkowo, niektóre kobiety są obciążone genetycznie (jeśli matka miała rozstępy, będzie je prawdopodobnie mieć też córka). Jak pozbyć się tego defektu kosmetycznego? Najlepiej kierować się powiedzeniem „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Już od samego początku ciąży trzeba zadbać o zdrową dietę – musi ona być bogata w witaminy i składniki odżywcze, urozmaicona. Nie należy jeść byle czego i tyć bez umiaru.
Kobieta w ciąży tyje, jednak łatwiej będzie wrócić do dawnej figury, jeśli przytyło się 10 - 15kg, czyli tyle, ile średnio powinna przytyć ciężarna, niż 20 - 25 kg. Ruch w ciąży jest wskazany – ważne, by się nie przemęczać i zachować ostrożność. Polecane jest pływanie, spacerowanie, gimnastyka dla ciężarnych (np. joga, taniec brzucha). Dobrym sposobem jest też masaż skóry (delikatne wałkowanie lub stosowanie rękawicy do masażu podczas kąpieli). Istotną rolę w zapobieganiu rozstępom, a potem w ich usuwaniu odgrywają kosmetyki. Istnieje sporo preparatów na rozstępy przeznaczonych dla pań w ciąży (większość z nich można stosować od 4 miesiąca). Dobrze jest używać ich raz, dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli (lepiej się wchłaniają). Ważne jest też, by po porodzie nie chudnąć gwałtownie, a stopniowo (wtedy skórze łatwiej dopasować się do nowej sylwetki). Wiele „gwiazd” już kilka tygodni po porodzie pokazuje wspaniałą figurę. Pamiętajmy, że korzystają one z pomocy sztabu ludzi – od dietetyków, aż do chirurgów kosmetycznych. Każda „normalna” kobieta może odzyskać dawny wygląd – potrzeba jednak wytrwałości i cierpliwości.
Autor: Barbara Cisło
Zdjęcie: zoomi.com.ua
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Jak zrobić drewniany stelaż do huśtawki?
MarysiaB, 03.02.2025
Czy na zwykłej hulajnodze można jeździć bez karty rowerowej?
MarysiaB, 02.02.2025
MarysiaB, 02.02.2025
O czym naprawdę jest Alicja w Krainie Czarów?
MarysiaB, 02.02.2025
Jak dobrać rozmiar kapelusza dla dziecka?
MarysiaB, 01.02.2025
Czy można mieć zegarek na maturze?
MarysiaB, 01.02.2025
Ile czasu mija od bujania do raczkowania?
MarysiaB, 01.02.2025
MarysiaB, 31.01.2025
MarysiaB, 31.01.2025
Jaki samochód na pilota dla dzieci?
MarysiaB, 31.01.2025
Nożyce hydrauliczne – niezastąpione narzędzie w pracy profes...
Dziewczynka Pełna Mocy, 20.01.2025