Wspomnienia z trudnego, ale zakończonego sukcesem porodu

Miałam 19 lat, gdy na świat przyszedł Eryk. Mój poród wywoływany był kroplówka, gdyż mojemu synkowi nie spieszyło się na świat, a było już po terminie.

O godz. 6.00 podali mi kroplówkę, a o godz. 10.00 zaczęły się skurcze. Początkowo były słabe, porównywalne do bólu brzucha przy okresie, ale z każdą chwilą stawały się mocniejsze i mocniejsze. Niektóre były wręcz nie do wytrzymania. Czułam się jakbym umierała;] Gdy nadszedł czas aby urodzić dziecko, zleciało się do mnie 2 ginekologów, 3 położne i koleżanka mamy z chirurgii :)

Eryk był dużym chłopcem, ważył 3.60. Nie chciał zbyt łatwo przejść przez kanał, więc dosyć mocno mnie rozcięli. Oprócz tego, lekarz musiał nacisnąć mi na brzuch, bo mały mógłby się udusić. Później okazało się, że źle wyliczyli mi rozstawienie bioder oraz, że miałam za wąskie do urodzenia takiego dużego dziecka.

Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Eryk urodził się cały i zdrowy. Może troszeczkę „podduszony”, przez co musiał leżeć w inkubatorze parę dni. Tego roku 8-go marca skończył 4 latka :) I tak szybko leci nam ten czas :)

Autorka: Aga

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*