Syn czy córka, o to jest pytanie? Metody naszych babć na przewidywanie płci dziecka

Dlaczego płeć naszego przyszłego dziecka jest dla nas tak ważna?

Skąd bierze się pragnienie posiadania córki bądź syna?

I skąd nasze niezadowolenie, gdy na badaniach USG okazuje się, że będziemy mieć syna, a nie wymarzoną córkę?

A powody, dla których my - rodzice preferujemy daną płeć dziecka, są przeróżne.

Często kobiety boją się, że nie podołają w wychowaniu syna. Nie wiem, skąd bierze się założenie, iż dziewczynki wychowuje się łatwiej. Osobiście, z własnego doświadczenia, mam wrażenie, że coś w tym jest.

Jednak nasze oczekiwania zweryfikuje dopiero życie, ponieważ o osobowości dziecka często decyduje wiele wrodzonych cech charakteru czy wpływ innych wzorców.

Kolejnym powodem może być chęć posiadania swojej miniaturowej kopii, czy spełnienie się przez dziecko.

Gdzieś, głęboko w nas tkwi bowiem przeświadczenie, że nasz syn/córka osiągnie dużo więcej, niż nam się udało.

Często jednak marzenia dziecka znacznie odbiegają od naszych pragnień, i trzeba umieć się z tym zmierzyć.

Innym powodem, bywa chęć uniknięcia chorób dziedzicznych, które są charakterystyczne tylko dla danej płci. Każdy z tych powodów wydaje się nam istotny, aż do narodzin naszej małej pociechy.

Problem może pojawić się również, kiedy decydujemy się na drugie dziecko. W tedy wymagania rosną, i większość z nas chciałoby, aby drugie dziecko było odmiennej płci.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że najważniejsze jest, żeby nasze dziecko było zdrowe. Płeć przestaje mieć znaczenie, w momencie, gdy po raz pierwszy spojrzymy na nasze maleństwo. Bowiem, przede wszystkim liczy się bez warunkowa miłość, którą obdarzymy nasze dziecko.


Sposób „na babcię”

 

Będąc przy temacie wyboru płci, chciałabym przytoczyć kilka metod, według których nasze babcie przewidywały płeć dziecka.

Co prawda, dziś stosuje się bardziej sprawdzone metody, jak USG, ale nasze prababki przecież nie mogły się mylić. W końcu za ich racjami przemawiają setki lat praktyki.

Każda z nas, już od lat młodości wie, iż jeśli przez całą ciążę opychamy się słodyczami, to na pewno spodziewamy się córki. A gdy ciągnie nas do różnego typu mięs i bardziej treściwych dań, to z pewnością będzie to syn.

Innym sposobem, który może być dość subiektywny, jest fakt, iż podobno kobieta pięknieje, gdy nosi w sobie chłopca. Zatem przy dziewczynce ubywa nam urody, ale nie brałabym tej wróżby na serio.

Zaskakująca dla mnie jest metoda, w której używa się liczb do swojego wieku dodajemy miesiąc poczęcia malucha. Wynik nieparzysty gwarantuje nam dziewczynkę, a parzysty chłopca. Ciekawe, jak mają się te obliczenia do bliźniąt obojga płci?

Podzielę się z Wami moim przypadkiem. Badanie USG początkowo wskazywało na dziewczynkę w 70 % (w 12 tygodniu ciąży), kolejne (w 21 tygodniu) wręcz odwrotnie, że będzie to jednak syn. Z kolei powyższe sposoby określenia płci wg naszych babć mówiły mi, że będę mięć córkę. I bądź tu mądry.

Małgorzata Poznańska

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021