Św. Dominik – patron pragnących potomstwa i kobiet ciężarnych. Pasek św. Dominika czyli mała tasiemka z wyjątkowym przeznaczeniem

Temat modlitwy i religii pewnie niektórym wyda się kontrowersyjny, uważam jednak, że warto o nim wspomnieć. Być może komuś pomoże, tak, jak mamie, która wspomniała o św. Dominiku w swoim artykule.

Gdy wszystko przebiega prawidłowo – planujemy dziecko, kobieta zachodzi w ciążę, ciąża przebiega prawidłowo i rodzi się zdrowe dziecko – nie myślimy o wierze czy modlitwie tak często. Nie szukamy wsparcia czy ratunku. Jeśli jesteśmy katolikami lub wyznajemy inną wiarę – modlimy się tak często, jak tego potrzebujemy. Jednak gdy pojawiają się problemy – niepłodność, problemy z zajściem w ciążę, kłopoty ze zdrowiem mamy czy dziecka (a także inne życiowe trudności), zaczynami szukać pomocy. Tak to już często jest, że jak „trwoga, to do Boga”. Nie ma w tym nic złego oczywiście, zwłaszcza, że wielu osobom modlitwa i wiara pomagają w codziennym życiu, a w chwilach trudności potrzebują tego jeszcze bardziej. Trudno jest w nic nie wierzyć, więc każdy szuka czegoś, co mu pomoże, da siłę i nadzieję.

Tutaj akurat pojawił się św. Dominik patron kobiet w ciąży, rodzących, małżeństw pragnących potomstwa, oraz osób niepłodnych. Szczególną czcią darzony jest wizerunek Jego w Soriano we Włoszech i związane z nim sakramentalia – tzw. Pasek św. Dominika.

 

Czym jest Pasek św. Dominika?

 

Jest to dar dla małżeństw, które pragną mieć dzieci, a napotykają różne trudności w realizacji swoich pragnień. A także dla kobiet ciężarnych, które mają problemy w ciąży, lub po prostu chcą oddać siebie i dziecko pod opiekę Świętego. Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym! Jest wezwaniem do usilnej i ufnej modlitwy o upragnione potomstwo lub o zdrowie matki i dziecka za wstawiennictwem tego świętego.

Sam pasek to kawek bawełnianej (lnianej) tasiemki z nadrukiem krótkiej modlitwy do św. Dominika. Pasek i pełen zestaw modlitw w tej intencji można otrzymać od mniszek dominikańskich z Gródka w Krakowie.

Wiele mam porusza temat swoich trudności w trakcie ciąży na swoich blogach, warto zapoznać się z historiami pisanymi przez życie i podzielić się swoimi doświadczeniami. To także pomaga, może pomóc też innym.

O pasku św. Dominika dowiedziałam się z artykułu na blogimam, wiem już, że podaruję go mojej dobrej koleżance, która ma problemy z zajściem w ciążę, jest osobą wierzącą. Z takiego podarunku na pewno się ucieszy.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam