Św. Dominik – patron pragnących potomstwa i kobiet ciężarnych. Pasek św. Dominika czyli mała tasiemka z wyjątkowym przeznaczeniem

Temat modlitwy i religii pewnie niektórym wyda się kontrowersyjny, uważam jednak, że warto o nim wspomnieć. Być może komuś pomoże, tak, jak mamie, która wspomniała o św. Dominiku w swoim artykule.

Gdy wszystko przebiega prawidłowo – planujemy dziecko, kobieta zachodzi w ciążę, ciąża przebiega prawidłowo i rodzi się zdrowe dziecko – nie myślimy o wierze czy modlitwie tak często. Nie szukamy wsparcia czy ratunku. Jeśli jesteśmy katolikami lub wyznajemy inną wiarę – modlimy się tak często, jak tego potrzebujemy. Jednak gdy pojawiają się problemy – niepłodność, problemy z zajściem w ciążę, kłopoty ze zdrowiem mamy czy dziecka (a także inne życiowe trudności), zaczynami szukać pomocy. Tak to już często jest, że jak „trwoga, to do Boga”. Nie ma w tym nic złego oczywiście, zwłaszcza, że wielu osobom modlitwa i wiara pomagają w codziennym życiu, a w chwilach trudności potrzebują tego jeszcze bardziej. Trudno jest w nic nie wierzyć, więc każdy szuka czegoś, co mu pomoże, da siłę i nadzieję.

Tutaj akurat pojawił się św. Dominik patron kobiet w ciąży, rodzących, małżeństw pragnących potomstwa, oraz osób niepłodnych. Szczególną czcią darzony jest wizerunek Jego w Soriano we Włoszech i związane z nim sakramentalia – tzw. Pasek św. Dominika.

 

Czym jest Pasek św. Dominika?

 

Jest to dar dla małżeństw, które pragną mieć dzieci, a napotykają różne trudności w realizacji swoich pragnień. A także dla kobiet ciężarnych, które mają problemy w ciąży, lub po prostu chcą oddać siebie i dziecko pod opiekę Świętego. Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym! Jest wezwaniem do usilnej i ufnej modlitwy o upragnione potomstwo lub o zdrowie matki i dziecka za wstawiennictwem tego świętego.

Sam pasek to kawek bawełnianej (lnianej) tasiemki z nadrukiem krótkiej modlitwy do św. Dominika. Pasek i pełen zestaw modlitw w tej intencji można otrzymać od mniszek dominikańskich z Gródka w Krakowie.

Wiele mam porusza temat swoich trudności w trakcie ciąży na swoich blogach, warto zapoznać się z historiami pisanymi przez życie i podzielić się swoimi doświadczeniami. To także pomaga, może pomóc też innym.

O pasku św. Dominika dowiedziałam się z artykułu na blogimam, wiem już, że podaruję go mojej dobrej koleżance, która ma problemy z zajściem w ciążę, jest osobą wierzącą. Z takiego podarunku na pewno się ucieszy.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Najlepsze koktajle z ananasem + VIDEO

Zielone_koktajle, 22.01.2021

Pokój Dziewczynki :)

Ada, 21.01.2021

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021