Super babki, czyli czego życzę moim córkom w przyszłości!

Jestem super babka, taka jak Wy :0). Co robię w życiu? Robię wszystko - wszystko co mogę, bo MOGĘ przecież WSZYSTKO! Wierzę w to bardzo mocno odkąd pamiętam. Wystarczy tylko być dobrze zorganizowaną, dynamiczną dziewczyną, najlepiej oczywiście szczupłą i zadbaną, w biegu łamiącą obcas i podjadającą tic-taki, jak z reklamy.

Mogę zatem pracować zawodowo, być żoną i matką dwójki dzieci, chodzić na sport i wieczorami gotować pyszne i oczywiście zdrowe obiady dla całej rodziny, mieć wysprzątany na « wysoki połysk » dom, zapisać się na kurs językowy, a może jakieś szkolenie, bo przecież gdzieś trochę tego czasu jeszcze wyskrobię. A czas dla siebie? Hmmm, co to jest? A w ogóle po co marnować czas, jeśli można tyle zrobiż, szczególnie dla innych - zorganizować, zaaranżować, naprawić, upiększyć lub ulepszyć.

Co jeszcze? Ah, zapomniałabym: powinnam ładnie wyglądać i być szczęśliwa, bo mam przecież wszystko i mogę wszystko. Przecież wszystkie te kobiety z reklam - szczególnie, jak mi się wydaje - perfum i okładek czasopism dla kobiet, wydają się ze zrecznością cyrkowca żonglować wszystkimi codziennymi zadaniami, przy okazji zachowując grację i lekkość baletnicy i uśmiech anioła (oprócz uśmiechu również anielską cierpliwość).

Tak los chciał, że jestem mamą dwóch dziewczynek i wiecie co - nie mam ochoty wychować je na superbabki. Wolałabym, żeby nie były super, ale żeby były szczęśliwe i żeby miały poczucie sensu tego, co robią ze swoim życiem. Wolałabym, żeby podejmowały decyzję zgodnie ze swoimi przekonaniami i chęciami, a nie dlatego, że « tak się powinno robić ». Wolałabym, żeby nie próbowały sprostać oczekiwaniom innych i nie próbowały rozerwać się na milion kawałków, robiąc codziennie sto tysięcy rzeczy na raz…bo przecież mama i babcia też tak robiły, a poza tym « kobieta może i potrafi ».

Postanawiam sama wrzucić na luz i korzystać z życia z nadzieją dania takiego przykładu córkom. Superbabki, wrzućmy na luz! Możemy wszystko, ale może nie wszystko na raz i nie w tym samym czasie. Może warto czasem odpuścić, żeby poczuć, że żyjemy? Wrzućmy na luz, i tak jesteśmy SUPER!

Aneta

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam