Godziny szczytu, zatłoczony autobus, tramwaj lub SKM. Wszystkie miejsca siedzące dawno zajęte i nikt nie ustępuje miejsca kobiecie w ciąży. Teraz się to zmieni!
W dniach 11-17 kwietnia w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się ulotki promujące akcję „Jestem w drodze”.
Jej organizatorem była fundacja „Jestem w drodze” założona przez dwie mamy – Natalię Michałek i Natalię Olszewską. Każda ciężarna może od fundacji otrzymać specjalny bezpłatny znaczek, który będzie mogła umieścić w widocznym miejscu w trakcie podróży komunikacją miejską, a tym samym usunąć podstawową barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.
Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem oraz komentarzami, informacja o kampanii pojawiła się w mediach społecznościowych i na wielu stronach internetowych, co skutkowało zamówieniem znaczków przez wiele Warszawianek.
Jak kampanię ocenia Natalia Michałek, prezes fundacji „Jestem w drodze”?
„Nasza akcja była skierowana nie tylko do kobiet w ciąży, które noszą znaczek, ale również do wszystkich osób znajdujących się w otoczeniu ciężarnej. Aby każdy kto zobaczy plakietę – w komunikacji, w kolejce w sklepie i na poczcie – wiedział co on oznacza i jak należy się zachować. Głęboko wierzę, że nasza ciężka praca, w tym kampania z ZTM (50000 ulotek w komunikacji miejskiej i plakaty na wejściu do metra), wpłynie na rozpoznawalność znaczka JESTEM W DRODZE, a tym samym na poziom życzliwości wobec ciężarnych mieszkanek Warszawy i okolic.”
Jak zamówić znaczek?
Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy na www.jestemwdrodze.pl, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce.
Co dalej?
W tej chwili fundacja koncentruje się na działań mających na celu pozyskanie stabilnych partnerów i sponsorów.
Wszystkie osoby zainteresowane współpracą i chcące stać się częścią akcji "Jestem w drodze" odsyłamy do kontaktu: fundacja@jestemwdrodze.pl.
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Nożyce hydrauliczne – niezastąpione narzędzie w pracy profes...
Dziewczynka Pełna Mocy, 20.01.2025
Fixingarden – Sklep internetowy, który łączy nowoczesne tech...
Dziewczynka Pełna Mocy, 20.01.2025
Konsultacje dietetyczne online – Twoja pomoc w drodze do zdr...
Dziewczynka Pełna Mocy, 16.01.2025
Kto płaci mandat za przeładowanie?
Katarzyna Mróz, 16.01.2025
Jak sterylizować nakładki na sutki?
Katarzyna Mróz, 15.01.2025
Katarzyna Mróz, 15.01.2025
Walizka fotograficzna – niezawodna ochrona sprzętu w każdej...
Dziewczynka Pełna Mocy, 15.01.2025
Katarzyna Mróz, 15.01.2025
Ile ton może przewieźć ciężarówka?
Katarzyna Mróz, 14.01.2025
Katarzyna Mróz, 14.01.2025
Pojemniki jednorazowe – niezbędne w codziennej gastronomii
Dziewczynka Pełna Mocy, 14.01.2025