Smakołyki ciotki Klotki. Festiwal Teatrów dla Dzieci w Krakowie

Redakcja BlogiMam w towarzystwie uroczych dzieci odwiedziła Festiwal Teatrów dla Dzieci organizowany od wielu lat w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

W teatrze tłumy grup zorganizowanych i rodziców z dziećmi. Jakie to miłe, że teatr dziecięcy się rozwija i ma tak wielu wielbicieli.

Piękna i wartościowa współpraca organizatora i licznych teatrów z całej Polski zaowocowała pokazem wspaniałych spektakli.

My oglądaliśmy "Smakołyki ciotki Klotki" pokazany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc.

Główna bohaterka, to roztrzepana i ekscentryczna ciotka Klotka. W domu ciotki mają miejsce dziwne i tajemnicze zdarzenia. Ich sprawczynią jest mysz Klaudyna, która uwielbia ciotkę i wcale nie chce jej przestraszyć, tylko się z nią zaprzyjaźnić, co nie jest łatwe, bo ciotka panicznie boi się myszy.

Przedstawienie w bardzo lekki i dowcipny sposób porusza problem lęku, który pojawia się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lęk przybiera różną postać, bywa uciążliwy i często utrudnia codzienne życie. Spektakl pokazuje, że czasami strach ma wielkie oczy, a jednym ze sposobów pokonania go może być bliższe poznanie jego przyczyny.

Dzisiaj jest ostatni dzień Festiwalu, a już za rok spotkamy się znowu! :)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam