Serwis Blogi Mam wspiera Fundację Hipoterapia

Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych działa w Krakowie od 1989 roku.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Wykonywane działania i projekty są skoncentrowane na środowisku dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Najważniejszym celem Fundacji jest specjalistyczna pomoc dzieciom niepełnosprawnym w rozwoju psychoruchowym oraz społecznym, dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, z przepuklinami oponowo- rdzeniowymi, z autyzmem, Zespołem Downa, opóźnieniami psychoruchowymi, nadpobudliwością czy zaburzeniami emocjonalnymi.

Wachlarz działań Fundacji obejmuje:

  • Kursy hipoterapeutyczne, kompleksowa terapia i rehabilitacja dzieci, w tym fizjoterapia, terapia pedagogiczna i logopedia, psychoterapia oraz terapia rodzin.
  • Świetlica terapeutyczna
  • Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne z hipoterapią.
  • Okolicznościowe imprezy dla dzieci (Mikołaj, karnawał, andrzejki, Dzień Dziecka).
  • Integracyjna Grupa Teatralna "Kucyki".
  • Działalność edukacyjną dla hipnoterapeutów - szkolenia zawodowe, praktyki i staże.

Integracyjna Grupa Teatralna Kucyki

W skład Integracyjnej Grupy Teatralnej "Kucyki" wchodzi 20 dzieci niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami i w różnym wieku, uczestniczących na co dzień w zajęciach terapeutycznych,oferowanych przez Fundację, a także kilkoro ich zdrowych rówieśników oraz wolontariusze.

Dzieci pracują w dwóch grupach wiekowych (przedszkolnej i nauczania początkowego) oraz starszej (wyższe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. "Kucyki" mają już za sobą szereg premier i prezentacji na profesjonalnych scenach (w Teatrze Słowackiego, Grotesce, Ludowym, na scenie PWST). Są laureatami zbiorowych oraz indywidualnych nagród na Przeglądach Twórczości Osób Niepełnosprawnych "O Buławę Lajkonika" w latach 2006, 2007 i 2008.

Fundacja posiada status OPP, zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku dochodowego, to 1% na konkretne potrzeby podopiecznych Fundacji Hipoterapia.

KRS: 0000043097

Adres internetowy Fundacji: www.fundacja-hipoterapia.pl

 

 

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam