Serwis Blogi Mam wspiera Fundację Hipoterapia

Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych działa w Krakowie od 1989 roku.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Wykonywane działania i projekty są skoncentrowane na środowisku dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Najważniejszym celem Fundacji jest specjalistyczna pomoc dzieciom niepełnosprawnym w rozwoju psychoruchowym oraz społecznym, dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, z przepuklinami oponowo- rdzeniowymi, z autyzmem, Zespołem Downa, opóźnieniami psychoruchowymi, nadpobudliwością czy zaburzeniami emocjonalnymi.

Wachlarz działań Fundacji obejmuje:

  • Kursy hipoterapeutyczne, kompleksowa terapia i rehabilitacja dzieci, w tym fizjoterapia, terapia pedagogiczna i logopedia, psychoterapia oraz terapia rodzin.
  • Świetlica terapeutyczna
  • Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne z hipoterapią.
  • Okolicznościowe imprezy dla dzieci (Mikołaj, karnawał, andrzejki, Dzień Dziecka).
  • Integracyjna Grupa Teatralna "Kucyki".
  • Działalność edukacyjną dla hipnoterapeutów - szkolenia zawodowe, praktyki i staże.

Integracyjna Grupa Teatralna Kucyki

W skład Integracyjnej Grupy Teatralnej "Kucyki" wchodzi 20 dzieci niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami i w różnym wieku, uczestniczących na co dzień w zajęciach terapeutycznych,oferowanych przez Fundację, a także kilkoro ich zdrowych rówieśników oraz wolontariusze.

Dzieci pracują w dwóch grupach wiekowych (przedszkolnej i nauczania początkowego) oraz starszej (wyższe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. "Kucyki" mają już za sobą szereg premier i prezentacji na profesjonalnych scenach (w Teatrze Słowackiego, Grotesce, Ludowym, na scenie PWST). Są laureatami zbiorowych oraz indywidualnych nagród na Przeglądach Twórczości Osób Niepełnosprawnych "O Buławę Lajkonika" w latach 2006, 2007 i 2008.

Fundacja posiada status OPP, zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku dochodowego, to 1% na konkretne potrzeby podopiecznych Fundacji Hipoterapia.

KRS: 0000043097

Adres internetowy Fundacji: www.fundacja-hipoterapia.pl

 

 

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021