Rola ojca w życiu...córki czyli dlaczego Tata jest wazny, cz. II.

Córeczka oczkiem w głowie tatusia – i niech tak będzie ! 

Niskie poczucie własnej wartości, mała wiara w siebie nie wzięły z nikąd. Wiele kobiet boryka się w swoim życiu z takimi problemami. Nie tylko brak ojca, ale też jego wyłącznie powierzchowna rola rzutuje ogromnie na to, jak jego córeczka odnajdzie się w świecie, jaką pozycję w nim zajmie. Kontakty córki z ojcem już od pierwszych chwil są bardzo istotne. To właśnie dzięki niemu mała niewinna kobietka kształtuje swoje poczucie własnej wartości, akceptacji siebie, buduje obraz relacji damsko- męskich. Jeśli ojciec świetnie spełnia się w swojej roli, sprawia, iż czuje ona jego obecność, zainteresowanie od najmłodszych lat, wie, że może na niego liczyć, a co najistotniejsze- że jest w jej życiu mężczyzna, dla którego jest WAŻNA – taka dziewczynka, później już jako kobieta krótko mówiąc ma w życiu łatwiej. Będzie szczęśliwsza, pewniejsza siebie, bez trudu odnajdzie się w roli matki i żony, „ominie” niewłaściwe osoby. W jej życiu nie będzie braków, które może zrekompensować jedynie dzięki komuś, kto tę pustkę wypełni- nie zawsze niestety czymś wartościowym. Taka kobieta będzie wystarczalna sama w sobie, w przyszłości wybierze związek partnerski, nie układ, który zaspokoi „defekt” z dzieciństwa, nie będzie oczekiwała od swojego mężczyzny ojcostwa… Kobiecość córki kształtuje się pod wpływem taty. Dlatego tak ważna jest wyraźna akceptacja tych dorastających kobietek. Zachwyt, pochwała, zwykły uśmiech ojca ma dla nich ogromne znaczenie, pomaga im stać się wartościowymi kobietami. Kiedy tego zabraknie, gdy ojciec w czasie dojrzewania odsunie się od swojej córki( wstyd, nieumiejętność rozmowy z dojrzewającą kobietka itp.) nie będzie nadal dawał jej ciepła i zdrowych relacji, których ona ciągle potrzebuje, zatrzyma się jej prawidłowy rozwój. Z trudem i brakami przejdzie w dorosłe życie.… To właśnie ojciec wprowadza córkę w relacje damsko- męskie, tworzy pogląd o przedstawicielach tej płci. Dziewczyna biorąc ojca za wzór mężczyzny wybiera podobnego partnera. Może nurtować pytanie, dlaczego tak się dzieje również w sytuacjach, gdy jego wzór nie był najlepszy? W większości przypadków młode kobiety podświadomie wybierają (pomimo, iż nie popierają, nie podobają im się zachowania taty) kogoś o niemalże takich samych cechach charakteru, jakie posiada ojciec. Ten obszar jest już im znany, wiedzą jak zachować się w danej sytuacji, jak zareagować, „pomaga” im w tym wieloletni staż obserwacji pierwszego w ich życiu mężczyzny, którego dotąd darzyły jakimkolwiek uczuciem i co wyjątkowe- pierwszego, którego względy pragnęły pozyskać. Ciężej przecież iść w nieznane, obce…

Relacja z ojcem rzutuje na wszystkie kategorie życia kobiety( życie zawodowe, seksualne, rodzinne). Mając tego świadomość można wiele zmienić i postarać się, aby dać odpowiednie fundamenty do zbudowania świata swojego dziecka, szczęśliwego świata :).

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam