Relacja z narodzin Zosieńki

Moja córeczka urodziła się w piękny wiosenny dzień. Dzień, w którym rozpoczęła się wiosna, kiedy za oknem wszystko budziło się do życia. Moj poród był szczegółowo zaplanowany, wiedziałam dokładnie kiedy, gdzie, i o której godzinie będę rodziła.Ostatecznie Malutka postanowiła zrobić mi psikusa i się nie obrócić do porodu. Los wybrał za mnie cesarskie cięcie.

Nie wiem, czy to dobrze czy źle. Obu typów porodu bałam się tak samo, wiedziałam, że ból będzie towarzyszył zarówno porodowi naturalnemu, jak i cesarskiemu cięciu. Dniu porodu towarzyszyły niezwykłe okoliczności, bo okazało się, że w ten sam dzień urodziła się ciocia malutkiej, jej imienniczka -ciocia Zosia. Dowiedziałyśmy się o tym dopiero kilka dni przed porodem. Głęboko wierzę w przeznaczenie oraz dobry los i mam nadzieję, że moja córeczka będzie taką osoba jak ciocia Zosia- ciepła, dobra, przedsiębiorcza, czyli taka, która sporo osiągnęła w życiu.

Tylko matka wie jakie to uczucie, kiedy maleństwo pojawia się na świecie, kiedy zostaje położone obok niej…Nie uważam się ani za gorszą, ani za lepszą, że urodziłam przez cięcie cesarskie. W gazetach ciągle trąbią o tym, że cięcie jest gorsze, że powoduje szok dla dziecka itp.). Pomimo tego, czuję się wyjątkowo bo mam swoje maleństwo.

Autorka: Marta Szajbe

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam