Relacja z narodzin synka

Tego dnia byłam strasznie zdenerwowana, ponieważ to był już trzeci dzień od terminu porodu, na dodatek byłam w trakcie remontu mieszkania i w nie najlepszych stosunkach z moim mężem. Wieczorem wyszedł z domu, a ja oglądając film nie czułam się najlepiej. Byłam już zmęczona, więc położyłam się spać. O godzinie 24 zerwał mnie jednak silny ból. Myślałam, że to kolacja mi zaszkodziła, więc przekręciłam się na drugi bok próbując zasnąć. Po chwili jednak ból był jeszcze mocniejszy .Zadzwoniłam na pogotowie opisując sytuację. Nie zdarzyłam się nawet ubrać, a oni już byli pod drzwiami.

Gdy weszłam do karetki popłakałam się w przypływie emocji i z tego, że lada moment będę miała dziecko. Dojechałam na oddział gdzie zrobiono mi badania, a później skierowano na salę porodową. Napisałam do męża, ale on stwierdził, że żarty sobie robie. Jednak po jakimś czasie pojawił się w szpitalu...Siedząc na porodówce czułam strach, szczęście, obawy przed tym, co będzie. Skakałam na piłce i dostawałam zastrzyki... O godzinie 5.50 zaczął się poród. Strasznie bolało, jednak już nie mogłam się doczekać, aż zobaczę mojego syna. O godzinie 5.55 przyszedł na świat Damian, co prawda z lekką pomocą rozcięcia krocza...Późnej popłakałam się ze szczęścia. Jednak jeszcze wtedy nie wiedziałam, że zostanę z synem sama.

Bardzo przeżyłam te 10 dni w szpitalu. Byłam w dziwnym stanie, ciągle płakałam. Mój synuś miał żółtaczkę i jak leżał pod lampami było mi bardzo przykro. Tamten okres wspominam bardzo dobrze, to były najszczęśliwsze chwile mojego życia. Po wyjściu zamieszkaliśmy u moich rodziców. Damianek rozwijał się dobrze, miał 9 punktów, jednak jak się z czasem okazało ma wadę wrodzoną, której w czasie badań prenatalnych nie wykryto...Hipoplazja mostowo - móżdżkowa.

Gdy się o tym dowiedziałam świat mi się zawalił, na dodatek ma cechy autystyczne...Mimo wszystko jest moim największym skarbem i za nic w świecie nie chcę cofnąć czasu. Kocham go mimo wszystko, mamy tylko siebie. :) Urodziłam go bez komplikacji i wszystko poszło sprawnie. Jestem z siebie bardzo zadowolona, iż dałam temu światu tak cudownego człowieka :)

Autorka: Tamara

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021