Przygoda dwulatka z nocnikiem:)

Uczenie malucha korzystania z nocnika jest wyzwaniem , które nie ominie żadnego rodzica. Metoda odpieluchowania powinna być dobrana indywidualnie do dziecka, bo każde jest inne.

Ja zastosowałam kilka trików, które pozwoliły nam dość szybko i bez nerwów pozbyć się pieluszek.

Generalnie skupiałam się na tym, aby przedstawić synkowi (miał wówczas 2 latka) korzystanie z nocnika jako fajną zabawę. Absolutnie nie chciałam robić nic na siłę. Na początku pozwoliłam mu „zapoznać się” z nocnikiem. Wytłumaczyłam, o co chodzi.

Kolejnym krokiem było kupienie książeczki o misiu, który nie chciał korzystać z nocniczka. Z bajeczki synek dowiedział się, że każdy korzysta z toalety i jest to całkowicie naturalne.

Aż w końcu nadeszły wakacje, zrobiło się ciepło. Podczas wyjazdu wakacyjnego do dziadków korzystając z pięknej pogody po prostu zdjęłam synkowi pieluszkę. Wytłumaczyłam, że spróbujemy zrobić tak, jak miś z książeczki. I moje dziecko usiadło na nocniczek i zrobiło siusiu. Zachwytom i biciu brawa nie było końca ;)

Oczywiście to był dopiero początek i nie obyło się bez mokrych majteczek i spodenek. Czasami musiałam wziąć kilka głębokich wdechów i po raz enty wytłumaczyć o sygnalizowaniu swojej potrzeby. Podczas odpieluchowywania ćwiczymy też swoją cierpliwość, bo złością i krzykiem niczego nie załatwimy.  


Basia z bloga Chwytam Szczęście

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021