Przeczytaj dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych ?

Dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych ? My dorośli doskonale wiemy jak ważną rolę w dzisiejszym świecie pełni znajomość języków obcych. Jest to w zasadzie niezbędna umiejętność, która pozwala nam funkcjonować w globalnym społeczeństwie. Dlatego ważne jest żebyśmy jak najwcześniej zaczęli uczyć dzieci posługiwać się językami obcymi i stworzyli im szansę rozwoju osobistego. Powody dla, których warto to robić przedstawię w poniższym artykule. Dowiecie się również jak nauczać w sposób skuteczny i przyjemny.

Badacze twierdzą, że najlepszym okresem do rozpoczęcia nauki języka obcego jest okres wczesno przedszkolny. Po pierwsze dzieci wtedy doskonale chłoną nowe słowa i przyswajają je w o wiele większym tempie niż w późniejszym okresie.

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, czy małe dziecko, które niewystarczająco zna jeszcze język ojczysty nie będzie za bardzo obciążone, i czy sobie poradzi, gdy zapoznamy go dodatkowo z językiem obcym. Otóż nie, równoległa nauka dwóch języków wywrze jedynie pozytywny wpływ na rozwój waszego dziecka. Naukowcy podkreślają, że małe dzieci mają naturalny dar do nauki języków, więc wyświadczymy pociesze ogromną przysługę dając mu możliwość obcowania z językiem obcym od najmłodszych lat.

Skoro wczesne nauczanie języków obcych jest bardzo ważne, to jak to robić aby dzieci miały z tego zarazem jak najwięcej przyjemności? Przede wszystkim należy pamiętać, że dzieci najskuteczniej i najefektywniej uczą się przez zabawę. Wskazane są zatem gry i zabawy z wykorzystaniem ulubionych rekwizytów pociech. Dużą rolę odegrają także piosenki i zabawy rytmiczno- ruchowe, dzięki którym dzieci mimochodem nauczą się nowych słów i konstrukcji. Ciekawe są także układanki i bajki językowe. Dziecko zapamięta wiele oglądając obrazki i historyjki rysunkowe.

We wszystkim należy jednak zachować umiar. Pamiętajcie, że piosenki i bajki nie mogą być zbyt długie. Zwracajcie również uwagę na reakcję Waszych pociech na daną formę nauki. Jeśli entuzjastycznie reaguje np. na piosenki albo zabawy językowe z wykorzystaniem samochodziku, czy ulubionej lalki dostarczcie mu jak najwięcej okazji do nauki tym sposobem.

Dziecko jako istota z natury ciekawska z pewnością zainteresuje się nowym językiem. Nie zapominajcie, że wprowadzając pociechę w świat wielojęzykowy, a zarazem wielokulturowy ułatwiacie mu życie w przyszłości. Jest to fakt, który ciężko zakwestionować.

A czy Wasze dzieci uczą się języków obcych? Podzielcie się swoimi doświadczeniami na Blogimam.pl.

Opracowała: Anna Sokołowska- konsultantka pedagogiczna

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021