Program Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Kraków

FESTIWAL TEATRÓW dla DZIECI jest unikatowym wydarzeniem organizowanym od ponad 20 lat przez Nowohuckie Centrum Kultury. Festiwal – odbywający się rokrocznie podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania z kulturą.

Najbliższa edycja Festiwalu odbywa się w dniach 18-29 stycznia 2016r. Przez 10 dni festiwalowych, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, będzie można zobaczyć 10 różnych spektakli adresowanych do młodych widzów Podczas najbliższej edycji Festiwalu zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących, wzbogacających program festiwalowy i angażujących młodych widzów do jeszcze intensywniejszego poznania specyfiki świata teatru.

 

Edycja 2016 festiwalu przypomni przygody dobrze znanych i lubianych bohaterów bajkowych: Jasia i Małgosi, Calineczki…, przeniesie młodych widzów na paryskie podwórko, do świata smoków, do krainy dzikich zwierząt oraz w inne ciekawe miejsca…, opowie o marzeniach Robaczka Kłaczka i o zimowych przygodach.

PROGRAM

18 stycznia 2016 (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK ZIMOWA PRZYGODA- Teatr Lalek Rabcio Rabka-Zdrój

19 stycznia 2016 (wtorek), g. 11.00, Scena NCK JAŚ I MAŁGOSIA - Teatr im. Adama Mickiewicza - Częstochowa

20 stycznia 2016 (środa), g. 11.00, Scena NCK O PRYSZCZYCERZU I KRÓLEWNIE PIĘKNOTCE - Teatr Lalki i Aktora Kubuś - Kielce

21 stycznia 2016 (czwartek), g. 11.00, Scena NCK KSIĘGA DŻUNGLI - Teatr Lalek Banialuka - Bielsko-Biała

22 stycznia 2016 (piątek), g. 11.00, Scena NCK OPOWIEŚCI Z ULICY BROKATOWEJ - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana - Będzin

25 stycznia 2016 (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK CALINECZKA-REAKTYWACJA - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana - Będzin

26 stycznia 2016 (wtorek), g. 11.00, Scena NCK A NIECH TO GĘŚ KOPNIE - Teatr Lalki i Aktora Kubuś - Kielce

27 stycznia 2016 (środa), g. 11.00, Scena NCK SMOKI - Teatr Maska - Rzeszów

28 stycznia 2016 (czwartek), g. 11.00, Scena NCK NIESAMOWITA PRZYGODA ROBACZKA KŁACZKA - Teatr im. Adama Mickiewicza-Częstochowa

29 stycznia 2016 (piątek), g. 11.00, Scena NCK PINOKIO - Teatr Lalek Rabcio - Rabka-Zdrój

Bilety: 18 zł/ spektakl

Podczas Festiwalu młodzi widzowie wybierają spektakl, który najbardziej im się podobał i przyznają mu swoją nagrodę.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

BYŁA SOBIE BAJECZKA… Spektakle teatralne dla dzieci w wieku do 3 lat, popularnie zwane spektaklami dla „najnajów”. Tego typu forma teatralna jest połączeniem edukacji teatralnej z zabawą, zyskując przez to wymiar kreatywnego sposobu spędzania czasu z dziećmi.

25 stycznia (poniedziałek), godz.10.00, sala kameralna, budynek A SKĄD SIĘ BIORĄ KOLORY? Teatr Bąbli - Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka Interaktywny spektakl edukacyjny – nauka kolorów połączona z zabawą. Spektakl opowiada o Ogrodniczce, która do swojego ponurego i szarego ogrodu chciałaby wprowadzić barwy. Jej Przyjaciele, Marchewka i Konewka, pomagają dziewczynce zdobyć wymarzone kolory. Razem z dziećmi wypełniają ogród tęczowymi barwami. czas trwania: 30 min + 15 min zabawy bilety: 20 zł (dziecko + 1 rodzic)

WYSTAWY Elżbieta Wasiuczyńska – „rzeczy wesołe”. Ilustracje dla dzieci z lat 1995–2015 13 stycznia do 3 lutego 2016, Biała Galeria CENTRUM 

Ilustratorka ukończyła studia w krakowskiej ASP w pracowni malarstwa Juliusza Joniaka – dyplom w 1991r., oraz w pracowni książki i typografii Romana Banaszewskiego – dyplom w 1994 r. Zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Zilustrowała ponad 30 książek. Jej prace były wielokrotnie prezentowane w trakcie indywidualnych i zbiorowych wystaw, w kraju i za granicą. Elżbieta Wasiuczyńska ma szczególny dar, nieczęsto obecny u ilustratorów – a mianowicie potrafi pogodzić upodobania czytelników o biegunowo różnych gustach. Zarówno publiczność o bardzo wyrafinowanym smaku, jak i ta, nie mająca pretensji do tytułu znawców sztuki – wszyscy oni zgodnie doceniają wyobraźnię i kolorystyczną finezję ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej. Jest w nich pogoda ducha, dowcip i przyjazna aura. Wstęp wolny

Wystawa lalek teatralnych z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie Wystawa czynna 18-29.01.2016 od pn-pt. w g. 10.00-16.00 sala 4, budynek C bilety – 2 zł (z biletem na spektakl – wstęp wolny)

WARSZTATY Pomyśl – ułóż – sprawdź… i baw się! - warsztaty edukacyjne 19, 21, 26, 27 stycznia , godz. 13.00, sala 116  Warsztaty edukacyjne dla dzieci oparte na zasadzie nauki poprzez zabawę. W trakcie warsztatów dzieci bawiąc się rozwiązują zagadki i łamigłówki, tworzą własne układanki i ciekawe konstrukcje, ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, pamięć i logiczne myślenie. Poziom trudności jest każdorazowo dopasowywany do wieku uczestników.

Zajęcia w grupach liczących ok. 20 uczestników trwają ok. 45 - 60 min. wstęp wolny.

Informacje i zapisy: Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 w. 55, rezerwacja@nck.krakow.pl

Bilety i informacje: Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl Kasa - tel. 12 644 02 66 wew. 56

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam