Poranki dla dzieci z muzyką jazzową na żywo. Kino Muranów. Warszawa

Fundacja Jazz Jamboree i Fundacja Muranów zapraszają dzieci z rodzinami na niezwykłe spotkania z muzyką i filmem. Repertuar każdego poranka stanowią znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych. Natomiast znani i popularni muzycy jazzowi są autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Muzyczna interpretacja "obrazu" to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą "historię" mogą opowiedzieć innym "muzycznym językiem". Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki te udowodnią, że jazz, nie jest muzyką niezrozumiałą, trudną, lecz tą która pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Ukarzę nieznany być może dotąd świat dźwięków.

Na żywo zagrają zespoły Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska oraz Warsaw Dixielanders. Ale to nie wszystko! Po projekcji zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty artystyczne. Świetna lekcja wyobraźni dla każdego dziecka.


29 listopada (sobota) o godz. 11.00 Kino Muranów zaprasza na zestaw filmowy pt. „Zaczarowanie dźwięków”.

Śpiew ptaków, warkot samochodów, szum liści. Odgłosy towarzyszą nam przez cały dzień, wprawiając w stan relaksu i zadumy, radości. Przenieśmy się więc w świat Koziołka Matołka, który szukając Pacanowa trafia na dwór króla i bierze udział w konkursie śpiewu. Pies i kot mieszkają w jednym domu, co prowadzi do wielu nieporozumień. Co będzie gdy w domu pojawią się instrumenty? Pomysłowy Dobromir z głową pełną pomysłów, przygotowuję muzyczne popołudnie. Natomiast Mieszkaniec zegara z kurantem poprzez swoje muzyczne pasje, da się we znaki swoim domownikom.

Podczas pokazu zostaną przedstawione następujące bajki:

Konkurs śpiewu – Dziwne przygody Koziołka Matołka | 8'57
Koncertmistrz – Mieszkaniec zegara z kurantem | 8'51”
Muzyczne popołudnie – Pomysłowy Dobromir | 9'28”
Decybele – Pies, Kot i... | 8'54”
Hi Fi - Dwa Koty i Jeden Pies | 9'25”

Bilety w cenie 15 zł.

Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5, Warszawa


Zapraszamy!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak oszczędzić na jedzeniu?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Jak myć owoce i warzywa?

RozszerzanieDiety, 20.02.2024

Śródlucie

Kasia84, 18.02.2024

Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jak zakryć rysy na butach?

Katarzyna Mróz, 18.02.2024

Jakie zabawki dla dzieci nad morze?

Katarzyna Mróz, 17.02.2024

Czego nie wrzucać do muszli klozetowej?

Katarzyna Mróz, 16.02.2024