Podsumowanie Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Najlepszy spektakl - „Plastusiowy pamiętnik” – Teatru Nowego z Zabrza

Kolejna edycja Festiwalu Teatrów Dla Dzieci za nami. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowaliśmy 10 spektakli w wykonaniu teatrów z całej Polski, m.in. z Tarnowa, Będzina, Częstochowy, Kielc, Rabki-Zdroju.

Dodatkową atrakcją Festiwalu był cykl przedstawień dla dzieci w wieku do 3 lat, popularnie zwanych spektaklami dla „naj-najów”. Dzięki temu nasi najmłodsi widzowie mieli okazję przez zabawę i czynny udział w spektaklach poznawać „od kuchni” świat teatru. Urozmaicony repertuar, bogaty w różne formy scenicznego wyrazu, sprawił, że mogliśmy oglądać przedstawienia w wersji tradycyjnej, a także współczesne interpretacje znanych bajek. Nie zabrakło również muzycznych widowisk, pełnych melodyjnych i wpadających w ucho piosenek.
Jest nam niezmiernie miło, że Festiwal wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych miłośników teatru. W tym roku wszystkie przedstawienia oglądnęło ponad 6 tys. osób

królewna śnieżka nck
nck kraków festiwal teatrów

Podczas przeglądu młodzi widzowie, wypełniając ankiety, wybierali najciekawszy spektakl. Ostatecznie zwycięzcą okazał się „Plastusiowy pamiętnik” – Teatru Nowego z Zabrza, otrzymując 20% wszystkich głosów.

Nagrodzone przedstawienie niedługo będzie można ponownie zobaczyć na naszej scenie. „Plastusiowych” widzów zapraszamy do nas już 28 kwietnia.

Nagrody – niespodzianki dla autorów najciekawszych uzasadnień zamieszczonych w konkursowych ankietach otrzymują:

Zuzia Barańska
Filip Dębski
Robert de Wolf
Kinga Karasińska
Marta Kawa
Emilka Litwa
Jędruś Majcherczyk
Bartek Paduchowski
Adam Porosło
Dawid Putek
Wiktoria Szeląg
Kuba Ziajor

Nagrody można odebrać 9 marca w Nowohuckim Centrum Kultury, pok. 013 w godz. 9-15.

Komentarze Facebook

Najnowsze

Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama
Zwyczajna mama

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam