Podsumowanie Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Najlepszy spektakl - „Plastusiowy pamiętnik” – Teatru Nowego z Zabrza

Kolejna edycja Festiwalu Teatrów Dla Dzieci za nami. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowaliśmy 10 spektakli w wykonaniu teatrów z całej Polski, m.in. z Tarnowa, Będzina, Częstochowy, Kielc, Rabki-Zdroju.

Dodatkową atrakcją Festiwalu był cykl przedstawień dla dzieci w wieku do 3 lat, popularnie zwanych spektaklami dla „naj-najów”. Dzięki temu nasi najmłodsi widzowie mieli okazję przez zabawę i czynny udział w spektaklach poznawać „od kuchni” świat teatru. Urozmaicony repertuar, bogaty w różne formy scenicznego wyrazu, sprawił, że mogliśmy oglądać przedstawienia w wersji tradycyjnej, a także współczesne interpretacje znanych bajek. Nie zabrakło również muzycznych widowisk, pełnych melodyjnych i wpadających w ucho piosenek.
Jest nam niezmiernie miło, że Festiwal wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych miłośników teatru. W tym roku wszystkie przedstawienia oglądnęło ponad 6 tys. osób

królewna śnieżka nck
nck kraków festiwal teatrów

Podczas przeglądu młodzi widzowie, wypełniając ankiety, wybierali najciekawszy spektakl. Ostatecznie zwycięzcą okazał się „Plastusiowy pamiętnik” – Teatru Nowego z Zabrza, otrzymując 20% wszystkich głosów.

Nagrodzone przedstawienie niedługo będzie można ponownie zobaczyć na naszej scenie. „Plastusiowych” widzów zapraszamy do nas już 28 kwietnia.

Nagrody – niespodzianki dla autorów najciekawszych uzasadnień zamieszczonych w konkursowych ankietach otrzymują:

Zuzia Barańska
Filip Dębski
Robert de Wolf
Kinga Karasińska
Marta Kawa
Emilka Litwa
Jędruś Majcherczyk
Bartek Paduchowski
Adam Porosło
Dawid Putek
Wiktoria Szeląg
Kuba Ziajor

Nagrody można odebrać 9 marca w Nowohuckim Centrum Kultury, pok. 013 w godz. 9-15.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy fascynatory są modne?

MarysiaB, 21.04.2024

Jak dostać zestaw LEGO za darmo?

MarysiaB, 20.04.2024

Jaki syntezator na początek?

MarysiaB, 19.04.2024

Płatki jaglane na mleku

RozszerzanieDiety, 19.04.2024

Opowieści o kolorach

lecibocian, 18.04.2024