Otwórzcie serca na inność drugiej matki!

Byłyśmy ostatnio z Iduszką w parku. Moja koleżanka z którą byłyśmy umówione spóźniała się a Idzia zrobiła się głodna. Wyjęłam pierś i na pobliskiej ławce postanowiłam zaspokoić głód mojego dziecka.

Niestety zostałam "ostrzelana" spojrzeniami butelkowych mam i "nie mam", że jak to tak piersią karmić dziecko "w tym wieku" (Ida ma teraz 12 miesięcy).

No i wezbrała we mnie ta lawina, żeby wreszcie powiedzieć wszystkim gapiom "Odwróćcie czasem wzrok". Oderwijcie oczy od butelkowych i piersiakowych. Niech karmią dzieci jak chcą!

Nie róbcie wielkich jak spodki oczu, kiedy na pytanie "Gdzie śpi dziecko?", odpowiadam, że "z nami w łóżku".

Nie śpieszcie też z radami w stylu: "Nie zapominaj, że jesteś też kobietą a nie tylko matką, a Twój mąż to mężczyzna". Wierzcie lub nie, ale dziecko w łóżku, nie przeszkadza w udanym życiu małżeńskim, bo są jeszcze inne miejsca w których można uprawiać miłość niż łóżko.

Nie radźcie mi, żeby nie rozpieszczać i przyzwyczajać już w dzieciństwie do tego, że świat to nie bajka, a w życiu nie ma lekko. Świat jest taki jakim go sobie stworzymy, więc równie dobrze dla mojej Idy może być bajkowy. Będę kochać i rozpieszczać, bo kto jak nie ja Matka ma mojemu dziecku dać miłość????????

Nie róbcie zdziwionych min na fakt, że kiedy moje dziecko zaciska buźkę i nie chce jeść kaszki, a ja jej nie zmuszam. A skoro tak was to dziwi może sami spróbujcie zjeść coś czego nie lubicie najbardziej na świecie??

Dziecko to człowiek ma prawo do wyboru w zgodzie z własnymi prefernecjami. Odwróćcie czasem wzrok, zdławcie w gardle rady, za to otwórzcie serca na inność drugiego człowieka/matki i pozwólcie mu żyć jak umie, jak lubi, jak potrafi.

Ewa

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam