Ola i Natasza - historie imion moich dwóch córek

Aleksandra obecnie 16 lat :)

Aleksandra wcale nie miała byc Aleksandrą. Cały czas miała być Adrianną. Byłam samotną matką, miałam 21 lat. Poród miałam bardzo ciężki, byłam po wszystkim wykończona, umęczona, nie bardzo wiedziałam co się wokoło działo. Dziecko nie płakało, więc i wystraszona byłam, ale po 5 minutach już było dobrze z córeczką.

Po pytaniu położnej jakie imię dla dziewczynki wypaliłam Aleksandra...no i Olusia została..i wcale ani przez chwilkę nie żałowałam, że się "pomyliłam' i tak nazwałam córeczkę. Aleksandra posiada także drugie imię,po swojej Babci,a mojej mamie: Gabriela :)

Nataszka..6 lat, urodzona w Mikołaja :)

Z drugą córką to już była w pełni przemyślana decyzja. Wybrałyśmy jej imię wspólnie ze starszą córką Aleksandrą :)

Długo myślałysmy, miałyśmy przecież na to 9 miesiecy. W związku z tym, że mąż posiada pięknie brzmiące nazwisko...rosyjskie (jest Polakiem), stwierdziłyśmy, że tak długo wyczekiwane dziecko z takim nazwiskiem, może mieć tylko i wyłącznie imię: Natasza. Wyjątkowe imię dla wyjątkowej dziewczynki, która potwierdziła to tym, że urodziła się 6 grudnia w Mikołaja.

Muszę stwierdzić, że brałyśmy tylko i wyłącznie pod uwagę rosyjskie imiona żeńskie, miała byc Tamara, ale to imię oznacza jakąś palmę daktylowa, więc stwierdziłam, że moje dziecko nie będzie nosiło imienia jak palma.

No..a tata w związku z tym, że zawarł z nami umowę, nie oponował i dumnie poszedł do Urzędu Miasta zameldować maleństwo :)

Umowa była taka, jak się urodzi dziewczynka my, czyli ja i córka starsza wybieramy imię, a jak chłopiec to tatuś :) W ten sposób powstały dwie wersje imion Nataszka-Karolek :)

Nataszka jak i jej starsza siostra posiada drugie imię po drugiej babci: Marianna :) Takie są historie związane z imionami moich córek...

 

Autorka: Edyta Wypiór-Andruszko

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021