Ola i Natasza - historie imion moich dwóch córek

Aleksandra obecnie 16 lat :)

Aleksandra wcale nie miała byc Aleksandrą. Cały czas miała być Adrianną. Byłam samotną matką, miałam 21 lat. Poród miałam bardzo ciężki, byłam po wszystkim wykończona, umęczona, nie bardzo wiedziałam co się wokoło działo. Dziecko nie płakało, więc i wystraszona byłam, ale po 5 minutach już było dobrze z córeczką.

Po pytaniu położnej jakie imię dla dziewczynki wypaliłam Aleksandra...no i Olusia została..i wcale ani przez chwilkę nie żałowałam, że się "pomyliłam' i tak nazwałam córeczkę. Aleksandra posiada także drugie imię,po swojej Babci,a mojej mamie: Gabriela :)

Nataszka..6 lat, urodzona w Mikołaja :)

Z drugą córką to już była w pełni przemyślana decyzja. Wybrałyśmy jej imię wspólnie ze starszą córką Aleksandrą :)

Długo myślałysmy, miałyśmy przecież na to 9 miesiecy. W związku z tym, że mąż posiada pięknie brzmiące nazwisko...rosyjskie (jest Polakiem), stwierdziłyśmy, że tak długo wyczekiwane dziecko z takim nazwiskiem, może mieć tylko i wyłącznie imię: Natasza. Wyjątkowe imię dla wyjątkowej dziewczynki, która potwierdziła to tym, że urodziła się 6 grudnia w Mikołaja.

Muszę stwierdzić, że brałyśmy tylko i wyłącznie pod uwagę rosyjskie imiona żeńskie, miała byc Tamara, ale to imię oznacza jakąś palmę daktylowa, więc stwierdziłam, że moje dziecko nie będzie nosiło imienia jak palma.

No..a tata w związku z tym, że zawarł z nami umowę, nie oponował i dumnie poszedł do Urzędu Miasta zameldować maleństwo :)

Umowa była taka, jak się urodzi dziewczynka my, czyli ja i córka starsza wybieramy imię, a jak chłopiec to tatuś :) W ten sposób powstały dwie wersje imion Nataszka-Karolek :)

Nataszka jak i jej starsza siostra posiada drugie imię po drugiej babci: Marianna :) Takie są historie związane z imionami moich córek...

 

Autorka: Edyta Wypiór-Andruszko

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam