Nowohuckie Centrum Kultury - spektakle teatralne dla dzieci - listopad, grudzień

Zapraszamy najmłodszych widzów wraz z rodzicami na pokazy teatralne do Nowohuckiego Centrum Kultury. Najbliższe spektakle:

Spektakl ŚNIEŻKA w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego Kamyczek

25, 26 listopada (środa, czwartek), godz. 10.00, sala kameralna
Co się stanie, kiedy próżna Królowa odkryje, że jest ktoś piękniejszy od niej?
Czy Krasnale potrafią tańczyć, a może Czarodziejskie Lustro zaśpiewa?
Dowiecie się o tym oglądając „Śnieżkę” – barwny spektakl pełen niespodzianek, ilustrowany wesołymi piosenkami, zrealizowany przez Teatrzyk Muzyczny KAMYCZEK.
reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło
bilety: 8 zł

mikołaj w nck, choinkowe świecidełka, nck teatr dla dzieci, pokazy teatralne dla dzieci kraków, teatr lda dzieci Kraków

Mikołaj w NCK - CHOINKOWE ŚWIECIDEŁKA

5 grudnia (sobota), godz. 16.00, Scena NCK
spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów z Warszawy.

Gdzieś daleko na północy, za kołem polarnym, a może jeszcze dalej, jest kraina, w której, jak nigdzie, wszystko wkoło błyszczy się i świeci. Stamtąd właśnie skrzaty północy, zwane Mroźnikami, rozsyłają na cały świat przepiękne błyskotki. Bo w końcu skąd się biorą gwiazdki na niebie, sople lodu, płatki śniegu, korale na szyi naszej mamy, albo bombki na choince? Wszystko to mamy dzięki Mroźnikom, które dzień w dzień, zgod­nie z zamówieniami, robią je i wysyłają paczki, paczuszki i listy, a w nich błyskotki. Codziennie wieczorem, przed snem, Mroźniki sprawdzają czy kogoś nie pominęli, albo, co gorsze, o kimś nie zapomnieli. Przeliczają, segregują i układają na półkach przepiękne świecidełka.
Pewnego dnia, co nigdy dotąd się nie zdarzyło, okazało się, że brakuje błyskotek. I to tych najważniejszych. Tych, na które wszyscy czekają cały rok, Zginął przepiękny Szpic na choinkę świąteczną. I to nie byle jaki, ale ten, który zdobi Choinkę Świętego Mikołaja. Dzięki temu, że z daleka go widać Mikołaj od razu do niej trafia. A jak o tym wszyscy wiedzą, spod tej choinki Mikołaj zabiera prezenty dla dzieci. Na dodatek zginęła Bombka, z którą fruwa Aniołek w ciemną noc Wigilijną, a ona oświetla Mikołajowi drogę. Tragedia! Nie będzie Świąt!
Czy Mikołaj odnajdzie drogę do choinki z prezentami?
Gdzie się zapodziała Bombka i Szpic?
Kto je odnajdzie? Czy choinkowe świecidełka mają nóżki i potrafią chodzić?
Na te i wiele innych pytań odpowie wam bajka pt. „Choinkowe świecidełka”.

Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie - wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i świąt.
Po przedstawieniu prezenty dla wszystkich dzieci - na scenie - rozdaje osobiście sam Święty Mikołaj.
Bilety: 20 zł, 16 zł (grupowy)

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW - balet w 2 aktach (Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu).

13 grudnia (niedziela) godz. 11.00, Scena NCK

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy sypały się płatki śniegu jak pierze z rozprutej pierzyny, siedziała królowa przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Tak szyjąc i patrząc na śnieg ukłuła się w palec i trzy krople krwi upadły w śnieg. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: "Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban".  Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.
Spektakl w wykonaniu Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

bilety: 120zł/90zł

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam